rozmawianie z kolezankami z tym mam problemy o czym rozmawiac z nimi

10 odpowiedzi
O czym rozmawiac z koleznkami ze szkoly policealnej?Wiem ze kolezanki ze soba rozmawiaja o chlopakach, czyli milosci, o nauce nietylko ale takze o przyjaciolach, o tym jak zyja co robia wszystko o czym rozmawiaja miedzy soba kolezanki a o czym z koleznkami rozmawiac z tym mam problem najczesciej o nauce, o hobby, pasjach itp czy dobrze rozmawiam z koleznkami
Witam,
podane przez Panią tematy są jak najbardziej odpowiednie do rozmów z koleżankami. Dodałabym jeszcze: zakupy, programy rozrywkowe, rodzina i inne tematy - łatwo je Pani po prostu usłyszy wśród znajomych. Więc ewentualne trudności w relacjach wynikają z czego innego niż poruszane tematy, np. ze zbyt formalnego języka, nadwrażliwości emocjonalnej, niepewności, słabych relacji itp.
Pozdrawiam,
Katarzyna Zieniewicz

Jeśli Pani taki rodzaj rozmowy pasuje, a one go podtrzymują, to ja nie widzę problemu.
Wszystko może być przedmiotem rozmowy.
Pozdrawiam, Janina Czech
Witam.
Nie bardzo umiem odpowiedzieć na to pytanie bo nie wiem z czym jest problem. Mam za mało informacji by zorientować się o co chodzi i jak do tej sprawy podejść. Czy chodzi o nieśmiałość? Bardzo proszę spróbować sformułować problem a ja postaram się odpowiedzieć.Jeśli chodzi o Pana pytanie to każdy temat jest dobry by porozmawiać. Jeśli koleżanki podtrzymują konwersację to wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Mam wrażenie, że to nie "o czym" a "jak" decyduje o jakości rozmowy. Tematy mogą się różnić w zależności od grupy i bliskości w niej panującej. Te które zostały wymienione są standardowo poruszane w każdej grupie znajomych. Odpowiadając więc na pytanie krótko mogę powiedzieć "Tak". Tak, jak napisałem wyżej, o jakości rozmowy najczęściej decyduje to "jak" się rozmawia. Na pewno łatwiej i przyjemniej rozmawia się z osobami, które są "żywe" i spontaniczne, które potrafią słuchać i nawiązać do tematu ważnego dla całej grupy. Aaaa i jeszcze jedno - są takie osoby, które uwielbiają wręcz "rozmawiać" z osobami, które raczej milczą i tylko słuchają, ale to na szczęście niekoniecznie duży procent ;-). Pozdrawiam i życzę powodzenia
Szanowna Pani / Szanowny Panie,
Na początek optymistyczna informacja – komunikujemy się zawsze. Nawet jeśli nic nie mówimy, wtedy również przekazujemy innym swoje emocje, uczucia (potęga języka ciała).
Żeby nauczyć się swobodnie prowadzić rozmowę warto dać innym to, co sami chcielibyśmy otrzymać –> uwagę i zainteresowanie. Duże znaczenie ma umiejętność aktywnego słuchania. Kolejny ważny krok to pokonanie własnego lęku dotyczącego relacji z innymi.
Proszę pamiętać, że sztuki konwersacji można się nauczyć, ważne są ćwiczenia. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.

Maciej Krzymowski – psycholog, diagnosta
Z koleżankami można rozmawiać o czym się chce, ważne aby obie strony były zainteresowane – wówczas zwykle nie trzeba się zastanawiać nad tematem bo ten pojawia się automatycznie. Istotne jest również, z kim się rozmawia: z bliską, zaufaną przyjaciółką można rozmawiać o bardziej osobistych sprawach a z koleżankami o bardziej błahych.
Pozdrawiam.
Monika Błaszczyk
Witam Cię,
Nie wiem czy napisał to mężczyzna czy kobieta a to jest istotne dla dalszej części tej odpowiedzi. Nie wiem też ile masz lat gdyż piszesz o szkole policealnej a ja uczę w takiej szkole zarówno osoby mające 20lat jak i ponad 50 lat. Styl w jakim piszesz podpowiada mi że jesteś młodą osobą. Masz problemy w komunikacji miedzyludzkiej i z pewnością tutaj pomoże ci wsparcie psychologa bądź psychoterapeuty. Skontaktuj się z jednym z tych specjalistów a wówczas reszta już sama się potoczy :) Z pewnością będziesz zadowolona/ny.
Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski
Dzień dobry,
myślę, że z każdą osobą rozmawia się na inne tematy, z jedną lepiej się dyskutuje o modzie, z inną o nauce, a jeszcze inną o chłopakach. Myślę, że to od Pani zależy, czym chce się Pani dzielić ze swoimi koleżankami, wtedy się okaże, czy koleżanki są zainteresowane, czy też nie :-).
Powodzenia!
Dzień dobry,
rozumiem, że przede wszystkim bardzo się Pani boi iż odebrana Pani zostanie za nieciekawą osobę. Myślę, że warto dbać o spontaniczność w rozmowie. Zastanawiam się skąd biorą się Pani wątpliwości, bo tematy o których Pani rozmawia z koleżankami są bardzo poprawne i adekwatne do rozmów z nimi. Rozmawia się właśnie o czasie wolnym, zainteresowaniach, nauce, filmach itp.
Pozdrawiam A. Pacia
Witam,
Rozmowa koleżeńska może dotyczyć różnych tematów: błahych o tym co się dzieje w codziennym życiu (praca, hobby, zajęcia domowe, zakupy itd.), bardziej osobistych i dotyczących naszych uczuć (co nas martwi, cieszy, jak układają się nasze relacje z najbliższymi) oraz spraw poważniejszych, o naszych marzeniach, wartościach, planach na przyszłość. Tematy rozmów generalnie nie mają ograniczeń. O czym będziemy rozmawiać zależy od relacji z drugą osobą, na ile jest bliska i jaki jest nasz poziom zaufania do naszego rozmówcy.
Z Pani listu wnioskuję, że nie do końca pewnie i swobodnie czuje się Pani w rozmowach z koleżankami, stąd poszukiwanie tematów do rozmowy.
Najlepszą metodą do nabrania większej wprawy w komunikowaniu się z innymi jest prowadzenie rozmów z różnymi osobami i nie zrażanie się tym, że nie od razu jest idealnie. Na początek można przygotowywać tematy do rozmowy, ale z czasem poczuje się Pani bardziej swobodnie i pewnie, a tematy będą pojawiać się spontanicznie. Proszę pamiętać, że trening czyni mistrza.Życzę powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie