Rok temu miałam skręcone prawe kolano i naciągnięte więzadła. Jakiś czas po wyleczeniu było dobrze t

3 odpowiedzi
Rok temu miałam skręcone prawe kolano i naciągnięte więzadła. Jakiś czas po wyleczeniu było dobrze teraz coś strzela mi w tym kolanie i nie jest tak stabilne jak to zdrowe. Czasami boli. Czy to coś poważniejszego ?
Ważną informacją w dalszej diagnostyce jest to, jakie było zastosowane leczenie po doznanym urazie oraz, czy objawy, o których Pani wspomina pojawiają się w konkretnych sytuacjach, czy są obecne cały dzień, czy np tylko po wysiłku. Istotne też jest to, czy do "strzelać" i uczucia niestabilności, które się pojawiło nie przyczynił się jakiś uraz lub intensywny wysiłek fizyczny.
Niestety bez badania fizykalnego nie można stwierdzić na ile sprawa jest poważna. Jednak proszę nie zwlekać i skonsultować się z fizjoterapeutą lub ortopedą.
Pozdrawiam.

Witam,kolano zostało nieprawidłowo wyleczone.
Terapia powięziowa Fdm wspólnie z Integracją Strukturalną bez problemu rozwiązałyby problem.
Pozdrawiam
Lewandowski
Przyczyn może być kilka. Prawdopodobnie mogło dojść do złego wygojenia tkanek. Inną możliwością są pozostałe złe napięcia w tkankach z okresu urazu które mogą teraz manifestować się bólami kolana i/lub okolicznych stawów. Niestabilność również może się pojawiać jako konsekwencja opisanych wyżej czynników. Przydałaby się terapia manipulacji powięzi i praca na taśmach mięśniowych.