Refluks czy nerwy ?

1 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące moich dolegliwości. Od marca dokucza mi ból pleców po lewej stronie w odcinku piersiowym. Ból jest przede wszystkim rano nasila się w pozycji leżącej. Dodatkowo boli pod lewą piersią ból jest kujacy i pojawia się zaraz po przebudzeniu lub wybudza ze snu. Nie mam biegunek, często mam bóle w nadbrzuszu, zwłaszcza gdy nic nie jem. Po jedzeniu odbija mi się i czasami wraca jakby sok z żołądka. Robiłam badania USG, lipaza, alat, kreatynina, eGFR wg MDRD, morfologię z rozkazem, Amylaza, glukoza, CPR, Ob wszystko wręcz książkowe. Lekarz przepisał mi Controloks 40 i Pramolan na sen. Dolegliwości ustały. Gdy zakończyłam leczenie ból powrócił. Dostałam skierowanie na gastroskopię. Oraz lekarka zasugerowała wizytę u psychiatry. Jednak terminy na badanie i wizytę są odległe , a mój niepokój narasta. Mam 30 lat, waga w normie ( jestem osobą szczupłą) nie mam biegunek. Proszę o informację czy to może być refluks czy tylko nerwy ? Może zrobić jeszcze jakieś badania ? Dolegliwości i lek uprzykrzają mi życie
W przypadku problemów z połączeniem przełykowo- żołądkowym badania, które Pani wykonała będą prawidłowe - więc nie dziwi to wcale. Badaniem, które wniesie dużo jest gastroskopia.Szansa, że problemy związane są z refluksem jest duża- zdecydowanie większa niż nerwy- szczególnie, jeśli dolegliwości ustępowały po leczeniu controlociem.