Recezja dziąseł

11 odpowiedzi
Witam kto pomoże przy recezji dziasła przy jednym zębie?
Witam, takie zabiegi wykonuje lekarz specjalizujący się w zabiegach z zakresu Periodontologii lub Chirurgii Stomatologicznej.

Dzień dobry.
Proszę udać się do periodontologa lub chirurga szczękowo-twarzowego.
Z poważaniem
Małgorzata Zając
Najlepiej zgłosić się do periodontologa.
Witam,
przy recesjach pomoże periodontolog
Udanego leczenia
Dzień dobry, z problemem recesji dziąsłowych należy zgłosić się do lekarza periodontologa.
Pozdrawiam
Witam!
Proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą stomatologiem periodontologiem ( lekarzem o specjalizacji zapobiegania i leczenia chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz chorób przyzębia )
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Zapraszam na konsultację do naszego gabinetu, lekarz periodontolog zaproponuję leczenie.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, recesja dziąsła wymaga zabiegu z zakresu chirurgii tkanek miękkich czyli dziąsła. Zabiegami tymi w większości wypadków, zajmują się chirurdzy stomatologiczni i lekarze wykonujący zabiegi implantacji. Zabieg ten wymaga przesunięcia płata śluzówkowo - okostnowego i pokrycie nim obnażonego korzenia. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i jest zupełnie bezbolesny. Pozdrawiam dr Kręcisz
Proszę się udać do dobrego periodontologa - lekarz o tej specjalności zajmuje się leczeniem chorób dziąseł i przyzębia. Taka osoba we współpracy z ortodontą na pewno pomoże.
Należy sprawdzić tzw. "relację centralną". Recesja dziąsła przy jednym zębie może być spowodowana przeciążeniem tego zęba w wyniku trwałego urazu - najczęściej w wyniku zaburzeń ortodontycznych, czyli nieprawidłowego ustawienia zębów względem siebie. Bardzo ważna jest dokładna diagnoza tego problemu, pozdrawiam.
periodontolog
Proszę szukaś periodontologa- jest to lekarz dentysta zajmujący się chorobami przyzębia