Pytanie o wzrost

4 odpowiedzi
Witam!
Mam pytanie , czy lekarz medycyny estetycznej mógł by mi coś poradzić na mój wzrost (170 cm) ? Słyszałem o terapii hormonem wzrostu ale nie wiem za bardzo o co w tym chodzi. Czy mogła by Pani mi to jakoś objaśnić ?
Dziękuję i pozdrawiam.
Witam, dziekuje za ciekawe pytanie. Jest jednak ono bardzo malo precyzyjne- nie zawarla Pani/Pan swojego wieku, jak i informacji o badaniach krwi zwlaszcza hormonalnych. Rozumiem, ze zakonczyla Pani/Pan okres intensywnego wzrostu i niezadowolona jest z aktualnego. Jesli w ciagu ostatniego roku urosla Pani/Pan mniej niz 1 cm, to znaczy to ze nasady kostne a juz zarosniete i wzrost zakonczony. Terapia zas hormonem wzrostu prowadzona jest do momentu zarosniecia nasad kostnych. Dodatkowo konieczne jest badanie poziomu hormonu wzrostu z krwi. Taka diagnoza wymaga wiéc spotkania ze specjalista endokrynologiem, który ustali co moze Pani/Panu pomóc. W tej chwili medycyna estetyczna nie ma odpowiedzi na Pana pytanie, jeszcze:)
Pozdrawaim serdeczenie

Niestety w naszej klinice nie mamy lekarza, który zajmuje się taką terapią.
Pozdrawiam.
Leczeniem hormonem wzrostu zajmują się endokrynolodzy, nie lekarze medycyny estetycznej. Proszę pamiętać że takie leczenie jest skuteczne tylko przed zakończeniem okresu wzrostowego (przed zarośnięciem chrząstek nasadowych). U dorosłych stosuje się hormon wzrostu bardzo rzadko, jedynie w jego niedoborze i nie spowoduje on wzrostu długości ciała. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
polecam konsultację z lekarzem endokrynologiem. Będzie w stanie najlepiej odpowiedzieć na wszystkie Pana pytania.