? Pytanie o preferencje

5 odpowiedzi
Witam, czy jeśli zawsze zdarza się, że masturbuję się przy wizerunkach młodych kobiet, a dość często - samemu to czasem trudno rozpoznać przy wizerunkach kobiet w wieku 16 nawet do 15-14, ale pozostaje to tylko w formie wirtualnej i nie niesie za sobą intencji wychodzących poza wirtual, to jestem pedofilem czy nie? Zaznaczam, że nie mam pociągu seksksualnego do dzieci nie przejawiających właściwości dojrzałości seksualności i nie szukam kontaktu realnego z zbyt młodymi kobietami.
Pedofilia charakteryzuje się pociągiem seksualnym do osób, które nie mają wykształconych 3-rzędowych cech płciowych (piersi, owłosienie łonowe, zaokrąglone biodra) - w takim rozumieniu - stricte seksuologicznym - nie jest pan pedofilem. Proszę jednak pamiętać, że polskie prawo zabrania kontaktów seksualnych z osobami poniżej 15 roku życia. Pozdrawiam.

Dzień dobry Panu,
w polskim prawie przestępstwem uznanym jest kontakt z osobą poniżej 15 r. ż. Po krótkim opisie trudno wnioskować o Pana preferencjach, tym bardziej, że nie określił Pan swojego wieku. Dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli skonsultuje się Pan z psychoterapeutą lub seksuologiem.
Pozdrawiam
Witam, biorąc pod uwagę normy kliniczne to zależy, czy Pana zainteresowania sięgają kobiet dojrzałych biologicznie czy nie i zależy ile Pan ma lat. Nie ma znaczenia natomiast, czy popęd realizowany jest w realu czy tylko w internecie, w obydwu przypadkach możemy mieć do czynienia z pedofilią. Ponadto zaburzone preferencje mają tendencję do progresji i z czasem internet przestaje wystarczać. Z punktu widzenia prawa natomiast takie zachowania są karalne.
Dzień dobry i dziękuję za odwagę i zaufanie,
Na pytanie czy Pan jest pedofilem moja odpowiedź na podstawie tego co Pan napisał nie dlatego, że Pan stanie się pedofilem w momencie jak będzie Pan nawet skłaniał młodych dziewcząt do czynu seksualnego. Warto jednak aby Pan wiedział, że oprócz pytania o preferencję seksualną w tym przypadku należy zwrócić uwagę na normy prawne odnośnie zachowań seksualnych w tym przemoc i przestępstwo jeżeli chodzi o dzieci i nieletnich.
Warto również wiedzieć, że takie zachowania ( nawet masturbacja przy wizerunku lub przy oglądania filmów porno z udziałem dzieci i nieletnich ) może spowodować obniżenia u pana wrażliwości i racjonalizmu i tym samym kontrolę zachowań seksualnych wobec młodych dziewcząt.
Pozdrawiam i sądzę, że póki Pan jest świadomy zagrożeń i zachowań to najlepiej aby porozmawiał z seksuologiem o życiu seksualnym i swoich zachowaniach seksualnych.
Szanowny Panie,
odpowiedź na to pytanie zdecydowanie wykracza poza ramy konsultacji internetowej.Sugeruję kontakt z seksuologiem,
Pozdrawiam serdecznie.