Pytanie o okulary dla osób krótkowzrocznych i pracę przy komputerze, czytanie książek.

2 odpowiedzi
Witam, jestem jednym z Pani pacjentów i mam pytanie o okulary dla krótkowzrocznych. Czy powinno się je nosić pracując przy komputerze? Moja wada to -0.75 dla obu oczu i noszę okulary codziennie od dwóch miesięcy przez większą część dnia. Niestety zauważyłem wielką różnicę jeżeli chodzi o wzrok bez okularów. Nie jestem w stanie przeczytać praktycznie nic co jest odległe o kilka metrów (wcześniej nie było to żadnym problemem), a obraz w okularach jest wyraźny, lecz nie jest to już tak zwany "sokoli wzrok" jak przy pierwszych dniach korzystania z nich. Czy powinienem przestać używać okularów podczas pracy z komputerem, jeżeli dość wyraźnie widzę wszystko na ekranie? Z góry bardzo Pani dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!
Przy braku tzw. higieny pracy z bliska ( odpowiednio częstych przerw z "odpoczynkiem" akomodacji) narasta krótkowzroczność czynnościowa. Jeśli wymagania w pracy uniemożliwiają częste przerwy , najlepiej spacer na powietrzu to proponuję spróbować nie używać korekcji do pracy przy komputerze i czytaniu. Pozdrawiam

Witam niestety nie wiem ile Pan ma lat bo być moze krotkowzroczność się pogłębiła i potrzebne są mocniejsze szkła . Do blizy nie musi Pan używać szkieł,a w przypadku dalszych problemów proszę o kontakt