Pytanie dotyczące małżeństwa. Jedni wypowiadają się o związku na zasadzie "Baby (kobiety) są jakieś

2 odpowiedzi
Pytanie dotyczące małżeństwa. Jedni wypowiadają się o związku na zasadzie "Baby (kobiety) są jakieś inne". Drudzy znowu bronią różnorodności w małżeństwie sugerując "Małżeństwo jako domy z kart". Co psychologia na ten temat mówi. Doświadczyłem u moich rodziców dopasowania różnościowego i widziałem że ojciec całe życie miał kompleksy i był niezadowolony. Zastanawiam się czym się kierować aby wybrać żonę. Raz się zakochałem ale w silniejszej ode mnie i związek się rozpadł, bo do kobiety choć wydawała się "znana, podobna do matki" to do niej nie miałem śmiałości. Z drugiej strony jak wybiorę równą sobie to boje się trochę że nie podołamy. Czy odpowiedzią jest jakaś formą muzyki metalowej u kobiety, tak żeby nie była zbyt miekka a jednocześnie równa mnie?
Dzień dobry.
Choć może to dziś niepopularna teza – uważam, że w związkach miłosnych należy kierować się przede wszystkim miłością. Jeśli silna kobieta bardzo onieśmiela, warto zadać sobie pytanie, czy jej siła na wszytskich polach jest taka sama. Często się bowiem zdarza wśród ludzi, że pod powłoką skóry z krokodyla kryje się niespotykana delikatność. Dzięki intymności w związku wrażliwości obu partnerów mogą się połączyć.

Witam. Ważne, aby „nadawać na tych samych falach”, mieć wspólne tematy, czuć wzajemne zrozumienie i tzw. „chemię” – moim zdaniem to jest najważniejsze, a z czasem wyłoni się kto w czym jest silniejszy. Warto poznać się wzajemnie, swoje mocne i delikatne sfery i w tym się zgrać. W związku lepiej jest zarządzać mocnymi stronami każdego z partnerów zamiast rywalizować ze sobą, czy porównywać się. W pracy z małżeństwami obserwuję coś niby banalnego, ale istotnego: że mężczyznom imponują silne kobiety, ale w związku potrzebują oni czuć się silnymi i męskimi, dlatego lubią w kobietach właśnie tę, jak Pan to ujął „miękkość”. I chyba właśnie tego Pan potrzebuje – kobiety silnej i konkretnej a za razem delikatnej i kobiecej? Można znaleźć w partnerce wszystkie te cechy, a wyłaniać się one będą w zależności od sytuacji. Pozdrawiam. Dorota Braniewska