Pytania dotyczą terapii dla małej Emilki.

4 odpowiedzi
Witam. Pani Katarzyno, jestem babcią siedmioletniej Emilki. Myślę, że moja wnuczka potrzebuje dobrego psychologa. W życiu małej są różne zawirowania niestety z winy rodziców.....rozstali się.Emilka została odroczona z pierwszej klasy przez psychologa z przychodni, żyje w swoim świecie... Bardzo mnie martwi, prosiłam kilkakrotnie żeby rodzice zgłosili się z małą do dobrego psychologa ale oni niestety są tak bardzo zajęci swoimi sprawami, że chyba to ja muszę poszukać dla wnuczki pomocy. Pa
ni Doktor proszę mi napisać czy pracuje Pani z dziećmi, jeżeli tak to proszę o adresy poradni do której Emilka mogłaby się zgłosić z jednym z rodziców, czy jest możliwość żebym to ja mogła przywozić małą na terapię, jeżeli rodzice nie będą mieli czasu, ile kosztuje godzina czy cykl spotkań? My mieszkamy na Białołęce dlatego pytałam o lokalizację. Pozdrawiam,
Dzień dobry,
bardzo dobrze, że Pani zauważa trudności u wnuczki i nie jest obojętna. Rodzice pewnie przeżywają aktualnie swoje trudności i nie są w stanie zająć się córką. Dobrze, że szuka Pani pomocy. Proszę poszukać w Pani okolicy. Ja pracuję także z dziećmi ale w Poznaniu. Może Pani wpisać w wyszukiwarkę google słowa: psycholog dziecięcy Warszawa, Białołęka. Powinny pojawić się adresy z Pani okolicy.
Życzę powodzenia i pozdrawiam TROSKLIWĄ Babcię.

Witam,
Mimo, że pytanie nie do końca jest do mnie kierowane, pozwolę sobie odpowiedzieć. Mam nadzieje, że pomogę. Po pierwsze, to naprawdę dobrze, że Emilka ma tak uważną i zaangażowaną Babcię. Wzrasta jej szansa na uzyskanie adekwatnej pomocy i wsparcia. Po drugie, pewnie nie będzie przeszkód, aby mogła Pani wozić wnuczkę na terapię, lecz najprawdopodobniej będzie Pani potrzebowała pewnego rodzaju upoważnienia od rodziców, tj. zgody rodziców na udział dziecka w terapii oraz przekazywania Pani informacji nt. dziecka, aby na bieżąco otrzymywać informację dot. postępów / trudności Emilki. I tak, jak to Pani zaznaczyła, rozpoczęcie terapii dziecka poprzedzone jest spotkaniem z rodzicami dziecka / prawnymi opiekunami, celem zebrania wywiadu i ustalenia planu terapeutycznego, jak również włączenia ich w proces wspierania dziecka w domu. Po trzecie koszt zajęć zależy od miejsca, w którym dziewczynka podejmie terapię. Można szukać zarówno wśród poradni i gabinetów prywatnych, ja również skorzystać z pomocy publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych (zazwyczaj obowiązuje rejonizacja) lub poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, gdzie pomoc udzielana jest bezpłatnie. Życzę powodzenia. Pozdrawiam Justyna Krupa-Burkiewicz
Witam Panią,

Zachęcam Panią do poszukania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Psychologicznych dla dzieci w rejonie Warszawy w celu konsultacji psychologicznej i zweryfikowania niepokojących dla Pani sygnałów. Pracuję zawodowo jedynie na terenie Łodzi. Z doświadczenia wiem, że z dowozem dziecka na terapię przez dziedków nie ma problemu. Ceny za godzinę terapii psychologicznej dziecka wahają się między 100-150 zł w zależności od placówki.

Pozdrawiam, Luiza Łosiewicz
Witam,
chyba przez pomyłkę pytanie trafiło do mnie. Życzę powodzenia w szukaniu rozwiązania bardzo trudnej sytuacji.
Pozdrawiam ciepło.