Psychotyczny sposób wypowiadania się i orzeczenie zdrowia przez 20 psychiatrów

1 odpowiedzi
Proszę mi powiedzieć, czy typowo psychopatyczny sposób wypowiadania się zawsze, w 100% oznacza psychozę? Chodzi mi o takie objawy w wypowiedzi jak: częste gubienie wątku, zapominanie o czym się mówiło, bardzo rozbudowane odpowiedzi, rozkojarzenie myślowe, przeskakiwanie z tematu na temat, infantylność w wypowiedziach i w zachowaniu, ubogie słownictwo, niedbałość w poprawnym składaniu zdań, nie przechodzę do sedna, nie odpowiadam konkretnie na zadane pytania, tylko błądzę w myślach.

Mam taki sposób wypowiadania się, jednak 20 psychiatrów i psychologów twierdzi, że jestem w 100% zdrowy psychicznie. Wszyscy lekarze, po wykonaniu badań, stwierdzili, że mam silną nerwicę lękową. Wielu lekarzy twierdzi, że rzeczywiście mam psychotyczny sposób wypowiadania się, lecz zdrowe rozumowanie i postrzeganie. Martwi mnie jednak mój sposób wypowiadania się, wstydzę się go. Boję się chodzić do psychiatrów, bo może któryś w końcu przyklei mi etykietę psychotyka.

1. Proszę mi powiedzieć, czy pomimo psychopatycznego sposobu wypowiadania się jest jakakolwiek nadzieja, że rzeczywiście mogę być zdrowy psychicznie?

2. Chciałbym pójść na studia psychologii i proszę mi powiedzieć, czy mój sposób wypowiadania się może być ku temu zbyt dużą przeszkodą.

3. Proszę mi powiedzieć, czy jest jakaś nadzieja, aby wyleczyć sposób psychotycznego wypowiadania się.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Zdzisław
Dzień dobry,

1) psychopatia nie jest jest psychozą, sądzę, że miał Pan na myśli psychotyczny sposób wypowiadania się. Co do pytania, nawet jeśli Pana sposób wypowiadania się ma charakter psychotyczny nie jest to wystarczająca przesłanka do stwierdzenia psychozy i może mieć zupełnie inną genezę, niż osobowość psychotyczna.

2) jeśli chodzi o studia nie jest to żadne przeciwskazanie.

3) to zależy czy Pana sposób wypowiadania się ma rzeczywiście charakter psychotyczny i nawet jeżeli, to z czego to wynika. "Wyleczenie" jest najpradopodobniej możliwe, ale nie jestem Panu tego zagwarantować w 100%, ponieważ musiałbym się z Panem spotkać i postawić diagnozę, ale przez internet nie jest to możliwe.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski