Psycholog czy psychiatra?

2 odpowiedzi
Dzień dobry.
Przychodzę z pytaniem, czy powinnam wybrać się do psychologa, czy też do psychiatry, ponieważ nie wiem na ile może pomóc mi psycholog i jaki dokładnie jest jego zakres działania..
Otóż mam od jakiegoś miesiąca problem z zebraniem swoich myśli.
Bywają takie momenty, że czuję się , jakbym miała zwariować, bo jestem uwięziona w swojej głowie. Na co dzień daję sobie normalnie radę, ale czuję ciągle pustkę w głowie, nic mnie nie cieszy, a jak już zacznie, to za chwilę pojawia się dzwoneczek w głowie, że przecież muszę się pomartwić czymś. A sama nie wiem czym... Wszystko robię ostatnio "machanicznie".
To prowadzi do dziwnych myśli, do rozmyślania nad człowieczeństwem, do szukania sensu życia. Jest to bardzo uciążliwe, walczę ale czuję się mimo to co raz słabsza.
Dzień dobry, najskuteczniejszym leczeniem jest często łączenie farmakoterapii z psychoterapia. Terapia poznawczo-behawioralna jest jednym z lepszych sposobów radzenia sobie z wyzej opisanymi przez Panią objawami. Może się Pani zapisać do psychiatry, jeśli preferuje pani leczenie farmakologiczne. Ważne żeby gdzieś z tym pójść, wszystko jedno czy będzie to psycholog czy psychiatra. Trafnie postawiona diagnoza pozwoli Pani na wybór optymalnego dla Pani leczenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Witam Panią,
Sądzę, że dobrym krokiem jest udać się na początku do psychoterapeuty. Będzie Pani mogła przyjrzeć się bliżej temu, co się z Panią dzieje, porozmawiać o odczuwanej pustce i rozterkach. Wydaje mi się, że psychiatra na ten moment nie jest Pani potrzebny. Aby się upewnić i poszukać odpowiedniego dla Pani rozwiązania zapraszam na wizytę.
Z listu pobrzmiewa kryzys egzystencjalny, szukanie swojego miejsca, poszukiwanie radości w życiu. Chętnie podejmę się współpracy i pomocy.

pozdrawiam i zapraszam do gabinetu w Gdańsku Oliwie,
Agnieszka Złotowska