Przy wzroście 165 ważę 96 kg. Diagnoza oczywista - powinnam schudnąć. Jednak ja kompletnie nie czuję

2 odpowiedzi
Przy wzroście 165 ważę 96 kg. Diagnoza oczywista - powinnam schudnąć. Jednak ja kompletnie nie czuję takiej potrzeby. Dobrze się czuje z tym jak wyglądam. Jednak siada mi kręgosłup pomału (w przeciągu prawie 2-ch lat pogłębiła mi się dyskopatia), mam problemy z hormonami (Hashimoto, insulinooporność), od jakiś 3 lat mam stwierdzone jelito drażliwe. Podejmowałam kilka prób schudnięcia, nigdy nie przyniosło to odpowiedniego skutku, poza jednym razem, gdzie wspierałam się Meridią. Nie lubię gotować, boję się uczucia głodu, ciągle myślę o jedzeniu. Ale przede wszystkim to, że ja się dobrze czuję w swoim ciele, tylko dookoła słyszę, że powinnam schudnąć. I może i powinnam. Tylko nawet te problemy co mam ze zdrowiem jakoś mnie nie przekonują, że jest to już wystarczający powód. Jeszcze nie rodziłam... Więc jeśli kiedyś zajdę w ciążę, to ja nie wiem, jak to wtedy będzie wyglądać.
Świetnie, że dobrze się Pani czuje, niestety organizm już daje znaki, że on niekoniecznie dobrze. Świadczy o tym choroba Hashimoto czyli niszczenie przez przeciwciała komórek własnej tarczycy. Insulinooporność czyli Pani komórki buntują się przeciwko nadmiarowi glukozy we krwi. Niestety insulinooporność wzrasta wraz ze wzrostem tkanki tłuszczowej, gdyż ona sama produkuje np cytokiny prozapalne. Proszę zadbać o siebie tym bardziej, że kiedyś planuje Pani zajście w ciążę. Pozdrawiam :)

Rozumiem Pani obawy i doświadczenia. Każda osoba ma swoją unikalną historię i relację z własnym ciałem. Pani opowieść jest bogata w różne aspekty zdrowia i doświadczenia również z opiniami innych na swój temat, które wpływają na Pani podejście do tematu wagi i zdrowia. Zacznijmy od zrozumienia, że Pani samopoczucie i poczucie własnej wartości są kluczowe. Jeśli czuje się Pani dobrze w swoim ciele, to jest to ważne. Niemniej jednak, warto pamiętać o potencjalnych zagrożeniach zdrowotnych związanych z otyłością, takich jak problemy z kręgosłupem, hormonami czy jelitem drażliwym, o których Pani wspomina. Widzę, że martwi się Pani również o przyszłą ciążę i stan po niej, tutaj też wiele pomogłaby rozmowa ze specjalistą, ponieważ istnieją kwestie, które warto poruszyć w 4 oczy, czasami nie wszystko na piśmie można właściwie odczytać. Mam już pewne przemyślenia, które mogłyby Pani przypaść do gustu i kilka propozycji do przetestowania. Jednakże tak jak już wspominałam, to delikatne tematy, a ja pracuję psychodietetycznie, dlatego niektóre kwestię wolę omówić prywatnie. Takie wskazówki sprawiają niejednokrotnie, że krok po kroku zmiany zachodzą w życiu osób, z których wydobyłam zasoby, tak aby sami dali radę pokonać nowe wyzwania. Zapraszam, przyjmuję online :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.