Przewlekłe mdłości, ból głowy i stawów, odrętwienie mięśni

5 odpowiedzi
Mam 21 lat i jestem kobietą. Od kilku miesięcy (jakoś od lipca) praktycznie ciągle jest mi niedobrze, nie ważne czy jest to przed czy po posiłku. Bardzo często bolą mnie jakby oczodoły. Do tego dochodzi ciągłe zmęczenie, połączone z problemami z zaśnięciem i taki dziwny ni to ból ni odrętwienie wszystkich stawów, całych dłoni, przedramion, łydek i stóp. Nie przyjmuję żadnych leków, nie przytyłam, ani nie mam styczności z jakimś większym stresem. Za to w tym miesiącu mój okres spóźnia się już siedem dni (zrobiłam dwa testy, oba wyszły ujemnie), choć w poprzednich miesiącach był regularny (miesiączkuję od 11 roku życia, po osiemnastych urodzinach przez półtorej roku przyjmowałam tabletki vibin). Co może być przyczyną tak złego samopoczucia? Czy to może być coś poważnego? Do jakich lekarzy powinnam się zgłosić i ewentualnie jakie badania wykonać?
Proszę najpierw zgłosić się do dobrego internisty a potem lekarza ginekologa lub endokrynologa.Trzeba zrobić szeroki zakres badań krwi i moczu , łącznie z badaniami hormonalnymi.

Witam
Powodów może być wiele i częstsze zapewne Pani juź znalazła na google. Jeśli do tej pory nie ma konkluzji proponuję sprawdzić poziom vit D3, wykonać badanie western Blok w kierunku kretków (Borelioza) oraz sprawdzić poziom metali ciężkich. W razie problemów proszę o kontakt pozdrawiam
Prosze zgłosić sie do lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne sa podstawowe analizy typu morfologia krwi, poziom żelaza, mocz badanie ogólne, profil hormonów tarczycy, ocena wydolności nerek, elektrolity, magnez. Jeśli podstawowe badania nie dadzą odpowiedzi , to ze względu na dolegliwości wielostawowe należy wykluczyć Boreliozę.
Życzę Pani zdrowia i cierpliwości.
dr.K.Drobik-Michalska
Proszę wykonać badania dodatkowe : Morfologia krwi , CRP, TSH, glukoza , HCG i zapraszam na wizytę.Pozdrawiam
Takie objawy mogę mieć miejsce przy chorobach z grupy chorób reumatycznych, autoimmunologicznych lub hormonalnych. Wymaga to ukierunkowanych badań. Lekarz internista / rodzinny z doświadczeniem
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.