przesilone ścięgno bicepsu

6 odpowiedzi
Witam mam przesilony biceps -podwyższony sygnał ścięgna wewnatrz stawowego głowy długiej bicepsa .Jak się leczyć czy ćwiczenia z gumą rehabilitacyjna można wykonywać (na biceps) .Proszę o poradę
Witam serdecznie,
Wiadomo biceps to inaczej mięsień dwugłowy (np: ramienia). Musimy sobie na początku odpowiedzieć na pytanie czy występuje ból i czy jest tego jakaś przyczyna (czy samoistnie czy po urazie, upadku, po wysiłku). Tak jak sama nazwa wskazuje, że mięsień posiada dwie głowy (dłuższą i krótszą), one wzajemnie muszą pracować. Jeśli występują trudności w ruchu ślizgowym obu głów (bo mogą występować sklejenia, zwapnienia, zwłóknienia) trzeba nad tym rejonem popracować. Jeśli chodzi wyłącznie o same ćwiczenia (z gumą rehabilitacyjną lub bez) mogą być mało skuteczne lub nawet wzmagać dolegliwości bólowe.

Zapraszam na umówienie się na wizytę w gabinecie.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Przeciążenie mięśnia nigdy nie należy leczyć jego ćwiczeniem, ponieważ doprowadzi to do jeszcze większego jego przeciążenia.
Leczenie zazwyczaj sprowadza się do kilku zabiegów terapii manualnej, polegającej na obniżeniu pobudliwości napiętego mięśnia, uplastycznieniu posklejanych włókien oraz przekrwieniu tkanek, tak aby uruchomić procesy regeneracyjne.
Po przeprowadzonym badaniu funkcjonalnym należy skorygować ustawienie obręczy barkowej jeżeli jest taka potrzeba, można dołączyć też trening mięśni antagonistycznych.
pozdrawiam
Witam serdecznie, podwyższony sygnał może świadczyć o stanie zapalnym w obrębie ścięgna i w takich przypadkach trzeba na wstępie uspokoić zapalenie i sprawdzić jaka jest jego przyczyna. Ćwiczenia z gumą mogą nie być najlepszym sposobem leczenia w początkowym etapie. Aby stwierdzić co będzie najlepsze trzeba wykonać badanie manualne. jak bym miał wybierać bez badania wybrałbym zimne okłady a nie ćwiczenia z gumą. Warto by było znaleźć pierwotny problem "przesilenia". Pozdrawiam Łukasz Kłos
Witam,
Zrób ćwiczenia z guma na stozek rotatorów, ktore poprawiając ustawienie łopatki i centrowaniu głowy kości ramiennej powinny odciążyć ścięgno bicepsa. Pytanie jest dlaczego doszło do przeciążenia?
Pozdr
K.
Witam!
Zmiana sygnału w badaniu obrazowym świadczy o zmianie tkankowej. Może ona być spowodowana przeciążeniem, stanem zapalnym, przebudową tkanki. Bez powiązania z objawami klinicznymi i historią choroby trudno wyrokować. Zacząłbym od zastanowienia się, co przeciążyło ścięgno i w miarę możliwości, wyeliminowania tego czynnika. Następnie powrót do aktywności z progresja obciążeń. Natomiast guma to tylko rekwizyt, może być dobrze lub źle użyty.
Witam,

Trudno stwierdzić nie oglądając przypadku. Każde uszkodzenie jest troche inne. Najlepiej udać się do fizjoterapeuty. W tym przypadku dobrze byłoby zastosować masaż funkcyjny oraz poprzeczny który przyśpieszy regenerację ścięgna. Dodatkowo można zastosować chłodzenie coldpackami. Ćwiczenia z gumami są z reguły bezpieczne i potrzebne ale w kolejnym etapie rehabilitacji.

Pozdrawiam
Rafał Duda