Proteza zęba

6 odpowiedzi
Mam protezę górnej prawej jedynki usuniętej po wypadku w 2001 roku, jest to taka proteza zaczepiana na dwóch drutach- haczykach- za sąsiednie zęby.Teraz niestety wypadła mi górna lewa dwójka, i pytanie mam,czy da się do tej protezy dostawić brakującego zęba, czy trzeba robić nową protezę dwóch zębów. Ile to może kosztować ?
Mozna tak i tak.koszt ok 200-300zł,

Ze względu na czas użytkowania przez Pana/Panią protezy ruchomej od 2001 roku (prawie 15 lat) podejrzewam, że proteza może nie spełniać już nawet swojej podstawowej roli, a fakt utraty zęba 22 powoduje konieczność znacznego poszerzenia pola protetycznego protezy odbudowującej oba te braki (większa ilość różowego akrylu opartego o podniebienie). Korzystniej byłoby zrobić nową protezę, która dokładnie pasowałaby do dzisiejszych warunków w jamie ustnej. Dostawienie zęba do istniejącej protezy jest ("na siłę") możliwe, ale nie jest to rozwiązanie "pierwszego wyboru" m.in. z powodu "zestarzenia" się materiału (akrylu), który jest podatny na działanie środowiska jamy ustnej (wilgoć może poszerzać pory w akrylu, a przez to zwiększać adhezję i odkładanie się bakterii i drożdżaków oraz zmniejszyć siłę wiązania pomiędzy starym, a nowym materiałem akrylowym). Poza protezami ruchomymi (wyjmowanymi z jamy ustnej) w tym przypadku wartą rozważenia jest proteza stała w postaci mostu lub nawet odbudowa za pomocą implantu/ów, co wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami, ale odbudowy tego typu są trwalsze. Jeżeli chodzi o koszty, to polecam zadzwonić bezpośrednio do gabinetu w celu uzyskania dokładnych informacji i zapraszam Pana/Panią na bezpłatny przegląd (konsultacja bez badania pacjenta jest co najmniej niepełna) i ewentualne zaplanowanie dalszego leczenia. Zapraszam do gabinetu Turkot Dental: adres: ul. Boremlowska 1a. W gabinecie jestem od pon. do pt. w godz. 19:00-22:00.
Pozdrawiam,
lek. dent. Tomasz Czerniawski
Najlepiej wykonać most Meryland, z takimi skrzydełkami na zęby obok. Proteza z drucikami spowoduje rozchwianie kolejnych zębów. I tak wcześniej trzeba zbadać pacjenta. Taki most kosztuje 1000 zł.
Witam, koszt nowej mikroprotezy to 290zł natomiast dostawienie 1 zeba to koszt 100zl. w danej sytuacji najlepiej wykonać jednak nową gdzie dopasujemy również zęba którego już nie ma do obecnej sytuacji w jamie ustnej ( a ta z wiekiem się zmienia). Zapraszamy na konsultację i wtedy po zbadaniu odpowiemy dokłądniej na pytania i przedstawmy alternatywne metody oraz koszty leczenia,
pozdrawiamy
Najprawdopodobniej należy wykonać nową protezę. To wszystko zależy od sytuacji jaka jest w jamie ustnej. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, wszystko zależy od konstrukcji protezy, jej utrzymania na podłożu i warunków zgryzowych. Dobrze byłoby, aby zgłosił się Pan na konsultację, aby ocenić obecny stan protezy oraz podłoża protetycznego. Powinien Pan również wiedzieć, że nowa proteza czy też dostawienie zęba do obecnej, nie jest jedynym rozwiązaniem stomatologicznym w tym wypadku.
Pozdrawiam.