proszę o wyjaśnienie co oznacza ten wynik i czy trzeba to leczyć Badanie MR mózgowia wykonano w sekw

4 odpowiedzi
proszę o wyjaśnienie co oznacza ten wynik i czy trzeba to leczyć Badanie MR mózgowia wykonano w sekwencji SE (obrazy T1-zal.), FRFSE (obrazy T2-zal.) oraz
FLAIR, SWI i FIESTA 3D,DWI-EPI w płaszczyznach czołowych, strzałkowych i poprzecznych.
Badanie MR głowy wykazuje w obrębie istoty białej głównie podkorowo w okolicach ciemieniowych z
przewagą w obrębie lewej półkuli mózgu obecność pojedynczych drobnych ognisk hiperintensywnych
w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze zmian naczyniopochodnych. Pojedyncze
drobne ognisko o tym samym charakterze położone jest w zakresie torebki zewnętrznej po stronie
lewej .
Poza tym obraz mózgowia, układu komorowego, oraz wewnątrzczaszkowych, przymózgowych
przestrzeni płynowych pozostaje w granicach normy.
W sekwencji DWI-EPI w obrębie mózgowia nie wykazano obszarów ograniczonej dyfuzji
Opis MRI do interpretacji klinicznej . Najważniejsze objawy i stan Pacjenta; Jaki stan ogólny, jakie obciązenia chorobowe, stosowane leki ?? Tryb życia ?
Konieczna pełna konsultacja neurologiczna
Pozdrawiam

Nie wiem ile masz lat .....W wieku starszy M takie zmiany są częste aczkolwiek polecam neurologa I rozpatrzenie tego I te leczenie chorób kardiologicznych o których być może nie wiadomo nawet. I też to konkretny neurolog.
Zgadzam się z opiniami obu lekarzy neurologów, którzy wypowiedzieli się przede mną. Lecz się przede wszystkim pacjenta a nie wynik rezonansu magnetycznego. Konsultacja neurologiczna jest potrzebna. Nieznany jest wiek, status badania tzn. czy występują jakieś odchylenia od stanu prawidłowego w badaniu neurologicznym, obciążenia innymi chorobami, wywiad kliniczny co do dolegliwości obecnych czy wcześniejszych. Wtedy można wyciągać określone wnioski. Te opisane zmiany nie dają podstaw do wyciągania jednoznacznych wniosków.
Pozdrawiam
Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.