Witam.Jestem ostatnio osobą zamkniętą w sobie,poważną,mało się uśmiecham i mało rozmawiam z ludźmi i w taki sposób dużo osób się ode mnie odsuwa.Może jest to spowodowane tym,że od jakiegoś czasu poszukuję pracy i gdy pójdę na rozmowę to zawsze jest rezygnacja i załamuję się tym bo czuję porażkę..i smutek i płacz.Czy wizyta u psychologa pomoże mi się zmienić? Proszę o odp.
 Jadwiga Kołakowska
Jadwiga Kołakowska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Łomża
Zachęcam do wizyty u psychologa. Może mieć Pani sytuacyjne obniżony nastrój (brak efektów w poszukiwaniu pracy). Może do tego dochodzić tzw " depresja jesienna", ale to wymaga szczegółowej diagnozy. Psychoterapia i wsparcie może pomóc w odzyskaniu lepszego nastroju i wiary w siebie, co może ułatwić uzyskanie pracy. Zapraszamy Poradnia Psychologiczna - Rodzinna w Łomży.

 Paweł Romuald Kołakowski
Paweł Romuald Kołakowski
Psycholog, Terapeuta
Ostrołęka
Wizyta u Psychologa pomoże zdiagnozować przyczynę trudności. natomiast co najmniej 10 sesji psychoterapii może pomóc przezwyciężyć problem, nabrać pewności siebie, odwagi. Może też pomóc w należeniu pracy. Wytrwałości. Paweł R. Kołakowski

mgr Milena Dzienisiewicz
mgr Milena Dzienisiewicz
Psycholog
Warszawa
Dzień dobry,
wizyta u psychologa w pierwszej kolejności pomoże w odnalezieniu przyczyny takiego samopoczucia. Po ustaleniu przyczyny będzie można podjąć działania, które pozwolą poprawić samopoczucie.
Pozdrawiam,
Milena Dzienisiewicz

mgr Agnieszka Jaślikowska-Nowak
mgr Agnieszka Jaślikowska-Nowak
Psycholog, Terapeuta, Dietetyk
Warszawa
dzień dobry, jak najbardziej bardzo dobrym krokiem będzie skorzystanie z pomocy psychologa. Serdecznie pozdrawiam. Agnieszka Jaślikowska-Nowak

mgr Szymon Kufel
mgr Szymon Kufel
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Grudziądz
Myślę, że kontakt z dobrym psychologiem mógłyby mieć na Panią pozytywny wpływ.

 Emilia Szymanowicz
Emilia Szymanowicz
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Witam, jeśli dobrze rozumiem problem ze znalezieniem pracy negatywnie wpływa na Pani/Pana nastrój. Może jest odwrotnie - brak wiary w siebie utrudnia znalezienie pracy. Tak czy inaczej, uważam że wizyta u psychologa/psychoterapeuty jest bardzo dobrym pomysłem. Myślę, że warto sięgnąć po pomoc aby poradzić sobie z obecną sytuacją.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, Emilia Szymanowicz

mgr Agnieszka Galas-Konsor
mgr Agnieszka Galas-Konsor
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Kraków
Dzień dobry
Przede wszystkim powinna się Pani skontaktować nie z psychologiem, ale z psychoterapeutą. Zdiagnozuje on problem i jego przyczyny, a następnie poprowadzi terapię. Z tych niewielu informacji jakie Pani tutaj podała, wydawać się może, że pojawiają się u Pani epizody depresyjne, tym bardziej radzę możliwie szybko skontaktować się ze specjalistą.
serdecznie pozdrawiam

 Rafał Pawlik
Rafał Pawlik
Psycholog, Terapeuta
Kraków
Dobry wieczór. Wygląda na to, że udało się Panu/ Pani trafić w samonapędzającą się spiralę samospełniającej się przepowiedni. Zjawiska, które zostały opisane wydają się być pewnym ciągiem przyczynowo skutkowym, który niestety samodzielnie może być trudny do przezwyciężenia - co nie znaczy, że niemożliwy. Jeśli jest w Panu/ Pani otwartość na to, żeby skorzystać z pomocy terapeuty/ psychologa to raczej nie będzie to zły pomysł. Często współpraca z kimś zdecydowanie skraca okres zmagania się z problemem i zmniejsza prawdopodobieństwo nastąpienia nawrotów. POWODZENIA :-) RP

mgr Barbara Tubielewicz
mgr Barbara Tubielewicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Częstochowa
Dzień dobry. Myślę, że sytuacja bezskutecznego poszukiwania pracy jest rzeczywiście bardzo trudna i budzi trudne uczucia . Nie do końca też rozumiem z Pani/Pana opisu czy rezygnacja i załamanie są już po tym jak się okazuje, że pracy nie będzie, czy też emocje utrudniają rozmowę rekrutacyjną? W każdym zresztą przypadku warto umówić się na konsultację psychologiczną bo rozumiem też, że dominujące w Pani/Pana życiu trudne emocje powodują że rozluźniają się kontakty społeczne co dodatkowo smutek pogłębia. Proszę się też przygotować,że często jedna konsultacja nie wystarczy aby dokonać zmian w swoim funkcjonowaniu emocjonalnym.
Zachęcam do szukania pomocy.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz

 Alicja Paciejewska
Alicja Paciejewska
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psychoterapeuta
Jelenia Góra
Dzień dobry,
Podjęcie psychoterapii wiąże się z przyglądaniem się sobie i swoim mechanizmom, np. dlaczego tak "mi się dzieje", jaki ja mam wpływ na to "co mi się dzieje". Powoduje wzrost świadomości pacjenta przez co może on bardziej wpływać na to jak wygląda jego życie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

mgr Anna Jerzak
mgr Anna Jerzak
Psycholog, Psychoterapeuta
Poznań
Dzień dobry,

jeśli wszystkie dotychczasowe próby zmiany nastroju i nastawienia do osiągnięcia celów nie pomogły, to warto udać się na konsultację i sprawdzić, czy opisywana trudność nadaje się na terapię. Warto też zauważyć, od kiedy pojawiły się trudności, co jest ich przyczyną (czy tylko rozmowy kwalifikacyjne?). Na pewno taki nastrój i nastawienie utrudniają relacje społeczne, co już zostało zauważone. Odpowiedzi na te pytania i rozwiązanie związanych z nimi wątpliwości ułatwi zapewne wizyta u specjalisty.

pozdrawiam
Anna Jerzak/Psychonomia.pl

mgr Kamil Perończyk
mgr Kamil Perończyk
Psycholog, Seksuolog, Psychoterapeuta
Kraków
Pomoże namierzyć co powoduje taki stan, pomoże uporządkować myśli,
Warto spróbować skoro samemu nie ma się już pomysłu prawda...

 Krzysztof Łowigus
Krzysztof Łowigus
Psycholog, Psychoterapeuta
Gorzów Wielkopolski
Szanowny Panie, odpowiadając wprost na Pana pytanie, to nie wiem czy wizyta u psychologa sprawi, że się Pan zmieni. Podstawą zmiany jaka może mieć miejsce w trakcie terapii jest motywacja i chęć pacjenta. Psycholog czy psychoterapeuta mogą motywować, pomagać w przezwyciężaniu trudności, towarzyszyć, pomóc w odkryciu mechanizmów, którymi kieruje się Pana psychika; są specjalistami od technik i metod pracy. Jednakże podkreślam to jeszcze raz, podstawą jest motywacja i praca własna pacjenta. Zachęcałbym również do myślenia o wizycie u psychologa czy psychoterapeuty jako o dłuższym procesie. Jedna wizyta nie zmieni zbyt wiele, ale daje możliwość rozpoczęcia zmiany. Zapewne też pomoże Panu lepiej zrozumieć doświadczane trudności i procesy za nimi stojące. Finalnie, czasami trzeba też trafić na "swojego terapeutę", specjalistę, z którym Pan się będzie dobrze rozumiał.
Zachęcam.
Pozdrawiam

mgr Anna Zawrzel
mgr Anna Zawrzel
Psycholog, Terapeuta
Katowice
Szanowna Pani/Panie,
Bardzo współczuję trudności w znalezieniu pracy i przeżywanych w związku z tym przykrości. Sytuacja taka z całą pewnością jest bardzo stresująca i wywiera wpływ na wiele obszarów funkcjonowania człowieka, od dobrostanu psychicznego przez relacje z ludźmi na stanie zdrowia skończywszy.
Zdecydowanie w tak trudnym okresie przyda się Panu/Pani każde możliwe wsparcie. Psycholog będzie w stanie nie tylko pomóc w przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej, ale także w odnalezieniu w sobie źródeł siły i motywacji do dalszego dążenia do celu. Uzyskanie wsparcia i ulgi powinno przełożyć się na samopoczucie, natomiast lepszy nastrój wpłynie pozytywnie na relacje z ludźmi.
Życzę powodzenia i sukcesu w znalezieniu pracy oraz życiu osobistym.

mgr Milena Wyszyńska
mgr Milena Wyszyńska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Włocławek
Jeżeli czuje się Pan/Pani źle warto jest udać się do psychologa. Poczucie dyskomfortu psychicznego, które zakłóca codzienne funkcjonowanie nie powinno być bagatelizowane, ponieważ dobrostan psychiczny to jedna ze składowych naszego zdrowia. Pozdrawiam! Milena Wyszyńska

Możliwe, że źródło problemów sięga głębiej i wpływać na to, że nie udaje się znaleźć pracy.

 Joanna Sadowska
Joanna Sadowska
Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa
Wyobrażam sobie, że znalazła się Pani w trudnej sytuacji w związku z nieudanymi próbami podjęcia pracy. Takie zdarzenie u wielu osób powoduje obniżenie nastroju, niechęć do kontaktowania się z innymi ludźmi czy obniżenie poczucia własnej wartości. Każda sytuacja, w której czujemy, że życie nie sprawia nam satysfakcji, jesteśmy niezadowoleni z relacji z ludźmi czy czujemy się źle sami ze sobą to zaproszenie do podjęcia współpracy z psychoterapeutą. Spotkania z nim pozwolą zorientować się czy potrzebuje Pani rozmowy w życzliwej atmosferze, "podniesienia na duchu", przygotowania do rozmowy o pracy, aby lepiej zaprezentować swoje atuty. Może być też tak, że to, co Pani przeżywa w tej chwili ma głębsze podłoże (tzn. nie jest spowodowane aktualną sytuacją życiową) i wymaga zmiany przekonań o sobie, otaczających ludziach i świecie. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, ponieważ służy ona zmianie życia i stosunku do siebie na lepsze.

mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Witam,
moim zdaniem jednorazowa wizyta może przynieść doraźną ulgę i podczas niej możliwe będzie dookreślenie problemu, wskazanie dalszych postępowań. Może być tak, że sytuacja związana z pracą powoduje takie stany, które Pan/Pani opisuje i wystarczy kilka spotkań z psychologiem/psychoterapeutą.
Natomiast, jeśli chodzi o głębszą zmianę, to jest to pewien proces, który wymaga czasu i regularnych spotkań - psychoterapii. Zachęcam zatem do spotkania z psychologiem/psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

mgr Agnieszka Skórzak
mgr Agnieszka Skórzak
Psycholog, Psychoterapeuta
Wrocław
Dzień dobry,
z tego, co Pani pisze, jest Pani w trudnym czasie. Dotyczy to poszukiwania pracy, relacji, radzenia sobie ze stresem i porażką. Wierzę, że jest Pani trudno.
Tak, jestem przekonana, że wizyta u psychologa może w tej sytuacji pomóc. Dobry specjalista da Pani czas i uwagę, nie będzie oceniał, wskaże Pani mocne strony, które na pewno są także w tym przejściowo niełatwym okresie.
Klienci, z którymi pracuję, mówią o tym, że choć bali się kontaktu z terapeutą, po pierwszym spotkaniu poczuli ulgę i nadzieję.
Zachęcam, proszę dać sobie ten czas i uważność i podjąć próbę.
Powodzenia!

mgr Martyna Miziniak - Kużaj
mgr Martyna Miziniak - Kużaj
Psycholog, Terapeuta, Seksuolog
Poznań
witam, zmiana zależī tylko od tego czy dana osoba chce cokolwiek zmienić w swoim życiu. Od tego zależy również forma pomocy psychologicznej- wizyta konsultacyjna mogłaby pomóc w ustaleniu czy coś jest do zmiany. Pozdrawiam

mgr Honorata Ruban
mgr Honorata Ruban
Psycholog
Zielona Góra
Witam serdecznie,
na pewno wizyta u psychologa byłaby pomocna. W kwestii poszukiwania pracy można się również skontaktować z doradcą zawodowym (doradcy dostępni są za darmo w powiatowych i wojewódzkich urzędach pracy).
Pozdrawiam
Honorata Ruban

mgr Małgorzata Sukhareva
mgr Małgorzata Sukhareva
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Bydgoszcz
Wizyta u psychologa pomaga spojrzeć na daną sytuację z nieco szerszej perspektywy. Dzięki temu można dostrzec różne jej aspekty, które w oparciu o fachową pomoc mogą prowadzić do oczekiwanych zmian. Życzę powodzenia

 Paulina Dąbrowska
Paulina Dąbrowska
Psycholog, Psychoterapeuta, Diagnostyk
Malbork
Dzień dobry,
Zachęcam do spotkania ze specjalistą, ponieważ bez zebrania szczegółowego wywiadu trudno cokolwiek sensownego powiedzieć. Prawdopodobnie jednym z powodów takiego samopoczucia i obniżonego nastroju może być kryzys spowodowany niepowodzeniami w szukaniu pracy, ale równie dobrze przyczyn może być więcej, których tutaj nie podano.
Proszę się zgłosić do psychologa, kryzys można pokonać.
Pozdrawiam ciepło.
Paulina D.

 Katarzyna Zalewska
Katarzyna Zalewska
Psycholog, Terapeuta, Diagnostyk
Wrocław
Dzień dobry, tak, wizyta u psychologa może Panu/Pani pomóc. Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna Zalewska

mgr Ewa Czardybon
mgr Ewa Czardybon
Psycholog
Gliwice
Zmiana naszej osobowości, naszego sposobu funkcjonowania wymaga czasu i zaangażowania. To co jest możliwe w krótkim czasie (od jednej do kilku wizyt) to rozpoznanie co jest przyczyną smutku, czy trudności w relacjach. Jeśli problem rzeczywiście dotyczy codziennych trudności jak poszukiwanie pracy i związane z tym wyzwania jak umiejętność zaprezentowania się, podkreślenia swoich mocnych stron, wyznaczenie celów to zmiana jest możliwa w ciągu kilku sesji z psychologiem, coachem. Jeśli jednak smutek i trudności w relacjach sięgają głębiej potrzebna może być psychoterapia, która co prawda trwa dłużej ale następujące w jej wyniku zmiany są znacznie głębsze i trwalsze.

mgr Małgorzata Jabłońska-Trautman
mgr Małgorzata Jabłońska-Trautman
Psycholog, Psychoterapeuta
Lublin
Oczywiście wizyta u psychologa pomoże Panu pokonać trudności podnieść samoocenę oraz zmierzyć się z własnymi lękami.

 Bożena Szczęsna
Bożena Szczęsna
Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa
Witam Panią
Mam wrażenie, że problem Pani tkwi w myśleniu, które wpływa na to co Pani czuje i robi. Mam przeczucie, że wpadłą Pni w rodzaj błędnego koła. Warto udać sie na konsultację do psychologa psychoterapeuty behawioralno-poznawczego i popracować nad tym.
Myślę, że wizyta u psychologa może Pani pomóc.
Pozdrawiam ciepło

mgr Beata Modrzyk-Dobrzyńska
mgr Beata Modrzyk-Dobrzyńska
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Toruń
Witam serdecznie,
wizyta u psychologa może pomóc zrozumieć pewne sprawy, co do zmiany to jest ona zależna przede wszystkim od Pani/Pana. Na pewno warto zasięgnąć opinii i wybrać się na konsultację.

dr Joanna Lena Lipin
dr Joanna Lena Lipin
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Częstochowa
Dzień dobry , trudności w życiu są po to, żeby je pokonywać. Nie należy się zrażać i poddawać, głowa do góry. Może uda się Pani na trening motywacyjny , który zwiększy pani pewność siebie w poszukiwaniu pracy. Może dołączy do grupy wsparcia! Rynek pracy jest trudny , ale ofert jest zdecydowanie więcej niż kilka lat temu.

Witam, z pewnością wizyta u psychologa może pomóc popracować nad sobą, wzmocnić samoocenę, rozwinąć umiejętności społeczne, a co za tym idzie, poczuć się dużo lepiej. Sytuacje , które Pana/Panią spotykają z pewnością nie należą do łatwych, trochę przypomina to błędne koło, które nasila opisane przez Pana/Panią dolegliwości. W razie potrzeby zachęcam do kontaktu i umówienia spotkania. Pozdrawiam serdecznie, Ewa Sękowska-Molga

mgr Sylwia Bartczak
mgr Sylwia Bartczak
Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Witam , wizyta u psychologa moze pomóc przyjrzeć sie co moze byc główna przyczyna odczuwanego smutku, pomoże tez przyjrzeć sie sposobom radzenia sobie w trudnych sytuacjach i jesli jest taka potrzeba psycholog moze zaproponować podjęcie terapii , która poprowadzi byc moze do bardziej świadomego funkcjonowania .Zachecam do konsultacji u psychologa i pozdrawiam .

mgr Barbara Nocuń
mgr Barbara Nocuń
Psycholog
Olesno
Witam
Wizyta u dobrego psychologa z pewnością pomoże. Pozwoli nie tylko zrozumieć mechanizmy funkcjonowania ale pomoże w poznaniu metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych.
Życzę powodzenia.

 Wioletta Kania
Wioletta Kania
Psycholog
Bielawa
Wizyta u psychologa może być dobrym początkiem. Warto porozmawiać i sięgnąć po pomoc.

mgr Krzysztof Burycz
mgr Krzysztof Burycz
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Nysa
Witam,
Wizyta u terapeuty jest zawsze okazją do poznania siebie i znalezienia źródła niepowodzeń, również pomaga w znalezieniu pracy. Ciężko, żeby ktoś zgaszony i smutny dobrze wypadł w trakcie rekrutacji, a potem to odbija się na codziennym funkcjonowaniu, towarzyszy temu utrata własnej wartości i wycofanie, a to błędne koło. Terapeuta pomoże znaleźć swoje mocne strony i przywróci wiarę w siebie, dlatego warto skorzystać z pomocy. Pozdrawiam

 Magdalena Muszyńska
Magdalena Muszyńska
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Poznań
Witam,
sama wizyta u psychologa nie pomoże się zmienić, ale podjęcie psychoterapii i zaangażowanie się w nią, pozwolenie sobie na zbieranie w trakcie niej nowych doświadczeń już na pewno tak. Jak rozumiem, problemem jest obniżony nastrój, być może wstyd, negatywny obraz siebie, które powodują wycofywanie się z relacji z ludźmi, a także odrzucenie z ich strony. Może się to również przyczyniać do niepowodzeń w trakcie rozmów kwalifikacyjnych, bo przecież nie tylko kompetencje zawodowe, ale również czynniki osobiste są brane pod uwagę przy zatrudnianiu nowego pracownika. Zachęcam więc do przyjrzenia się swoim problemom i poszukania rozwiązań we współpracy z doświadczonym terapeutą.
Życzę powodzenia,
Magdalena Muszyńska

dr Natalia Pilarska
dr Natalia Pilarska
Psycholog, Psychoterapeuta
Bydgoszcz
Witam serdecznie,

jedna wizyta to z reguły możliwość skonsultowania problemu, czasem wstępna diagnoza problemu i jego przyczyn. To, co pomaga człowiekowi we wprowadzeniu długotrwałej zmiany w swoim funkcjonowaniu, to psychoterapia. Zachęcam zatem do wybrania się do psychologa, który będzie zarazem psychoterapeutą i który będzie mógł proces psychoterapeutyczny ukierunkowany na osiągnięcie konkretnego celu zaproponować.

Pozdrawiam,
Natalia Pilarska.

mgr Adam Kowalewski
mgr Adam Kowalewski
Psycholog, Terapeuta, Seksuolog
Łódź
Zdecydowanie, tak. Wizyta u psychologa powinna pomóc. Może pomóc również wizyta w firmie pośrednictwa pracy. Niektóre potrafią nauczyć jak rozmawiać z pracodawcą i jak opanować stres.

mgr Wojciech Urban
mgr Wojciech Urban
Psycholog, Psychoterapeuta
Wrocław
Jak najbardziej. Taka wizyta pomoże spojrzeć na obecną sytuację z różnych perspektyw. Pojawia się nowe możliwości rozwiązania trudnej sytuacji.

 Patrycja Stępniewska
Patrycja Stępniewska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Gdańsk
Dzień dobry. Jeśli czuje Pan/Pani, że towarzyszący stan powoduje dyskomfort, że potrzebuje Pan/Pani zmiany, to wizyta u specjalisty może być dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam

mgr Joanna Frąckowiak
mgr Joanna Frąckowiak
Psycholog
Katowice
Witam, zarówno smutek jaki i brak wiary w siebie to problemy, nad którymi wraz z psychologiem warto popracować. Razem z terapeutą sprawdzicie co takiego dzieje się w sposobie myślenia, co powoduje zamknięcie w sobie i rezygnację. Wspólnie opracujecie techniki zmiany sposobu myślenia i zachowania, tak żeby obecne trudności w przyszłości były łatwiejsze do pokonania. Joanna Frąckowiak

mgr Martyna Sobczyk
mgr Martyna Sobczyk
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Katowice
Dzień dobry, z tego co zrozumiałam, pisze Pani/ Pan w swoim liście trochę o dwóch zagadnieniach - z jednej strony o trudnościach związanych z szukaniem pracy i rozmowami kwalifikacyjnymi a z drugiej o konsekwencjach jakie ma to dla Pani/ Pana (zamknięcie na innych ludzi, smutek). Wyobrażam sobie, że zarówno wizyta u psychoterapeuty jak i coacha ( trener osobisty, często pomagający w osiąganiu celów zawowdowych) może dla Pani/ Pana być przydatna.
Serdecznie pozdrawiam,
Martyna Sobczyk/ pomocnaterapia.pl

mgr Katarzyna Kuriata
mgr Katarzyna Kuriata
Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa
Dzień dobry,
Czytając Pani pytanie myślę, że może warto byłoby skorzystać z pomocy profesjonalisty. Niemożność znalezienia pracy może obniżyć nastrój, pogorszyć samopoczucie i wpłynąć na naszą samoocenę. Życzę Pani powodzenia w przełamywaniu barier w swoim myśleniu i w znalezieniu pracy.
Pozdrawiam

mgr Anna Ciosek
mgr Anna Ciosek
Psycholog
Kraków
Witam. Jak najbardziej uważam ze wizyta u psychologa mogłaby pomoc w poszukiwaniu przyczyny zaistnialych problemów.

mgr Barbara Maciejak
mgr Barbara Maciejak
Psycholog, Psychoterapeuta
Elbląg
Witam. Poszukiwanie pracy to ciężkie i wyczerpujące zadanie. Wiara w siebie jest bardzo ważna. Dzięki spotkaniu z psychologiem można zastanowić się nad przyczyna utraty wiary siebie i odzyskać ta wiarę i siłę, motywację która jest tak potrzebna. Proszę umówić się z psychologiem. Zycze powodzenia.

mgr Dagmara Glapa
mgr Dagmara Glapa
Psycholog, Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy
Ostrów Wielkopolski
Dzień dobry, wizyta u psychologa jest dobrym rozwiązaniem, ale uważam że jeszcze lepszą decyzją byłaby wizyta u psychoterapeuty.
Z poważaniem
Dagmara Glapa

mgr Katarzyna Wojtczak
mgr Katarzyna Wojtczak
Psycholog
Toruń
Piszesz, że ostatnio jesteś zamknięta w sobie i wycofana. Rozumiem, że wcześniej inaczej wyglądały Twoje relacje z ludźmi. Spróbuj przypomnieć sobie moment w którym wszystko się zmieniło. Czy rzeczywiście spowodowane to jest niepowodzeniami w znalezieniu pracy? Wizyta u psychologa mogłaby pomóc znaleźć przyczynę Twojego wycofania, poprawić Twoje funkcjonowanie i odbudować wiarę w siebie.

 Sandra Jargieło
Sandra Jargieło
Psycholog, Psychoterapeuta
Katowice
Dzień dobry,
Jak rozumiem problem zamknięcia w sobie pojawił od czasu nieskutecznego poszukiwania pracy. W związku z tą sytuacją zmieniło się myślenie o sobie, spadła wiara we własne możliwości, obniżył się nastrój oraz pojawiła się niechęć do kontaktu ludźmi. W tym przypadku terapia jak najbardziej jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ może przyczynić się do zmiany.

 Anna Walkowiak
Anna Walkowiak
Psycholog, Terapeuta
Poznań
Profesjonalna pomoc w sytuacji kryzysowej może jak najbardziej pomóc. Jeśli obserwuje Pan/Pani niepokojącą zmianę w swoim zachowaniu i samopoczuciu i trwa to dłużej niż kilka tygodni (dwa-trzy), a ponadto wpływa to negatywnie na relacje z ludźmi, to szkoda zwlekać. Psycholog może pomóc poradzić sobie ze stresem związanym z poszukiwaniem pracy, być może też przydałaby się pomoc coacha lub doradcy zawodowego w celu określenia drogi życiowej. Nie wiem, jakie możliwości są w Łomży i z osobą w jakim wieku mam do czynienia. W sytuacji braku pracy trudno o zasoby finansowe na prywatną wizytę, warto więc skorzystać ze wsparcia fundacji lub stowarzyszenia lub doradztwa zawodowego przy Urzędzie Pracy. Życzę powodzenia, satysfakcjonującej pracy i poprawy samopoczucia. Poprawa Pana/Pani nastawienia i nastroju z pewnością pozytywnie wpłyną na kontakty z ludźmi, którzy w trudnych chwilach stanowią bardzo silne i bezcenne zaplecze - przyjacielskie wsparcie.

mgr Agnieszka Kopeć
mgr Agnieszka Kopeć
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Kraków
W sytuacjach kryzysowych, jak niepowodzenia w szukaniu pracy, trudno jest zachować optymizm, a smutek jest często adekwatną reakcją. Jeśli natomiast uważa Pani, że smutku jest za dużo i że utrudnia on Pani funkcjonowanie, warto skorzystać z konsultacji u psychologa. Odpowiadając na Pani pytanie - psychoterapia (bo raczej nie jedna wizyta) jest w stanie zmienić pewne nieprzystosowawcze reakcje czy nawet cechy osobowości. Ale też proszę nie traktować swojej powagi braku uśmiechu jako wady - ludzie są różni i nie tylko ci roześmiani są lubiani przez otoczenie.

mgr Katarzyna Mikunda
mgr Katarzyna Mikunda
Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa
Dzień dobry,
wizyta u psychologa z pewnością pozwoli dostrzec jakie mechanizmy stoją za tym, że pojawiają się takie emocje jak smutek czy rezygnacja oraz jak sobie z nimi radzić. Być może wraz z psychologiem udałoby się znaleźć kilka pomysłów na to jak sobie pomóc w niewątpliwie stresującej sytuacji jaką jest poszukiwanie pracy i wzmocnić Pana/Pani zasoby.
Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia!

 Kinga Grom
Kinga Grom
Terapeuta
Gdańsk
Witam serdecznie! Akceptowanie swoich porażek i przekłuwanie ich w sukces nie należą do najprostszych zadań. To normalne, ze jest Pani trudno znieść niepowodzenia. Ale wszystko zalezy od Pani podejścia, gdyż porażki dużo uczą i są nieodłączną częścią Pani drogi do celu. Dlatego mam kilka pytań: czego nauczyły Panią ostatnie rozmowy kwalifikacyjne? Z czego jest Pani zadowolona, co zrobiła Pani dobrze? Jakie możliwości przynosi Pani ten czas poszukiwań pracy? Tymczasem zapraszam Panią na sesję do gabinetu lub on-line. Z chęcią wesprę Panią w tym czasie, potowarzyszę w układaniu emocji i pomogę dojść do Pani celu. Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia, Kinga Grom

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.