Problemy z jądrem i ból w pachwinie.

4 odpowiedzi
Od kilkunastu tygodni zauważyłem zgrubienie przy lewym jądrze (najądrze albo nasieniowody). Zdarza się, że odczuwam dyskomfort w lewej pachwinie. Oprócz tego w nasieniu obecne są galaretkowe gródki. Od ponad roku chodzę do urologa na NFZ. Na początku stwierdził zapalenie prostaty, tabletki, kapsułki to nie pomogło… Miałem badanie PSA, które wyszło ok.
Konieczne USG moszny i badanie nasienia. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zapalenie stercza/prostaty/ leczy się długo i cierpliwie.Zmiany w jądrze wymagajązbadania.
Nie napisał Pan czy najądrze jest bolesne, jeśli tak to może być stan zapalny wymagający leczenia
Nie jestem w stanie odpowiedzieć bez obejrzenia co to jest za zgrubienie przy lewym jądrze.Może to być torbiel nasienia, żylaki powrózka nasiennego, zmiany po przebytym stanie zapalnym lub nowotwór. Grudki w nasieniu nie są nieprawidłowością, gdyż nasienie może mieć różną konsystencję, zależy to m.in. od ilości przyjmowanych płynów.