Witam,potrzebuję porady w sprawie problemów z jelitami. Wiele lat temu zdiagnozowano syndrom jelita nadwrażliwego. Problemy z zaparciami. Dwa lata temu przeszłam operacyjne usunięcie części esicy z powodu ropnia i podejrzenia uchyłkowatości. Po operacji jednak nie jestem w stanie ustabilizować diety. Jakiś czas temu czytałam wiele artykułów nt nietolerancji glutenu oraz zaburzeń mikroflory jelitowej. Wiele objawów, które zostały wymienione przy tych schorzeniach wręcz idealnie pasuje do moich problemów. bardzo chcę dać sobie radę z ustawieniem odpowiedniej diety, proszę o informację czy przed wizytą u Dietetyka najpiew należałoby zrobić testy na nietolerancje pokarmowe i mikroflorę bakteryjną jelit. Prosze o informację jakie to by miały być konkretnie badania czy są jakieś dostępne w Katowicach, czy tylko wysyłka do Poznania?
 Marta Heller-Surowiec
Marta Heller-Surowiec
Dietetyk
Katowice
Dzień dobry,
polecam wykonanie badań w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu. Badania w zależności od tego na jakie może sobie Pani pozwolić: ImuPro Complete lub ImuPro Basic. Oraz badania mikroflory jelit Kyber Kompakt Pro.
Badania te są kosztowne. Proponuję więc najpierw umówić się na wizytę, po omówieniu Pani sposobu odżywiania, samopoczucia najlepiej będzie podjąć decyzję o badaniach. Pozdrawiam, Marta Heller-Surowiec

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.