Problem z przytyciem

9 odpowiedzi
Mam problem z przytyciem. Mój organizm nie toleruje mleka, mięsa, glutenu i cukru. Czyli to co pomaga najbardziej przytyć, mnie po tym wysypuje i powoduje wzdęcia. Czy taka reakcja nietolerancji może być np. nieprawidłową pracą hormonów. A może trzeba popracować nad florą bakteryjną w jelitach. Może są jakieś odżywki na przybranie masy. Mam wrażenie że odżywianie roślinne przelatuje przeze mnie zamiast dodawać kilogramów.
Najpierw należałoby skonsultować się z lekarzem internistą, który skieruje do specjalisty i zleci odpowiednie badania, pozdrawiam.

Witam, czy wykonywała Pani jakieś badania w kierunku nietolerancji, czy wykluczyła Pani wyżej wymienione produkty ze względu na obserwację organizmu? Flora bakteryjna jak najbardziej może mieć znaczenie, k końcu jest odpowiedzialna za trawienie resztek pokarmowych i tworzenie masy kałowej. Zapraszam do gabinetu, ponieważ nie jest to zwyczajny przypadek i należałoby się bardziej zastanowić i ocenić wyniki badań, żeby podjąć jaką kolwiek decyzję.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam, trzeba zrobić badania podstawowe morfologia, profil lipidowy, tsh, badanie ogólne moczu i oznaczenie przeciwciał przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA oraz badanie stężenia poziomu całkowitych IgA. Pozdrawiam
W pytaniu nie ma informacji, czy to jest alergia na te produkty, czy innego rodzaju nietolerancja, czy na wszystkie produkty z tych grup, czy na niektóre, Czy była diagnostyka przewodu pokarmowego ? , co wykazały badania? Na podstawie tak niewielkiej ilości danych nie podejmuję sie niestety udzielić porady
Abym mogła Pani pomóc potrzebowałabym więcej informacji. Konieczna byłaby również konsultacja u lekarza internisty oraz wykonanie badań krwi. Nie wiem również, czy wymienione produkty to te, na które u Pani występuje alergia, czy jest to inny rodzaj nietolerancji (jak zostało to stwierdzone? czy wykonywała Pani testy?).
Zapraszam do kontaktu, gdyż na podstawie udzielonych informacji nie jestem w stanie udzielić porady.
Pozdrawiam serdecznie,
MBellwon
Witam, na podstawie czego stwierdzono nietolerancję tych wszystkich produktów? Pani przypadek wydaje się skomplikowany i wymaga omówienia wielu szczegółów. Jak wygląda obecnie Pani jadłospis?Jakie leki Pani przyjmuje?Na co Pani choruje?
Zapraszam na konsultacje, aby zgłębić temat i wówczas postaram się Pani odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
Problem z przytyciem może być właśnie spowodowany licznymi nietolerancjami, jelita mogą być zniszczone i nie przyswajają składników z pożywienia. Na sam początek należy zacząć od diagnostyki. Zapraszam na konsultacje. Należy również udać się do gastroenterologa.
Dzień dobry,
Odpowiedź na zadane pytania jest bardzo złożona, dlatego najlepiej wybrać się do gabinetu dietetycznego wraz z wynikami badań, gdzie będziemy mogli dokładnie przeanalizować problem i ustalić odpowiednią dietę.
Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ nie znam Pani/ Pana nawyków żywieniowych, nie wiem jak duża jest niedowaga.. Uszczelnianie jelit nikomu nie zaszkodzi, ale proszę pamiętać, że probiotyki, powinny być dobrane najlepiej po testach na nietolerancje pokarmowe, a jeśli już nie po testach to chociaż po konsultacji z dietetykiem. Czasem małe modyfikacje w diecie dają już rezultat.. Zapraszam na indywidualną konsultację wraz z analizą.. Wówczas będę mogła po kolei prześledzić problem..