Problem z podnieceniem

3 odpowiedzi
Witam, mam 16 lat i zauważyłem u siebie problem, nie podniecam się na widok nagiej kobiety tak jak i na widok nagiego mężczyzny nie ma reakcji. Do tej pory uważałem się za heteroseksualistę ponieważ jeśli chodzi o tworzenie związek, rodziny i spędzęnia reszty życia wyobrażam sobie tylko z kobietą. Podobają mi się dziewczyny, mam swój typ ideału. Kiedyś jak widziałem piersi kobiety to miałem prawidłową reakcje, natomiast teraz jedynym bodźcem jest zdj lub film pornograficzny którym jest przedstawiony seks kobiety i mężczyźny i teraz nie wiem co mnie tak naprawdę podnieca, ale na to by wychodziło że obraz seksu z delikatną przewagą na penisa. To jest dla mnie straszne i myślę że mógłbym zostać homoseksualistą jest przerażającą i sprzeczna.
Proszę o porady, czy jest jakaś możliwość żeby jednak kobiety mnie podniecały? Czy rzeczy które podniecają mogą się zmienić? Jestem bardzo załamany dodam jeszcze że jestem prawiczkiem i nie odczuwam też starszej potrzeby seksualnej. Jednak w przyszłości chciałbym normalnie uprawiać seks z kobietą i nie mieć większych problemów z erekcją.
Witam, młodzi ludzie nie rzadko mają trudności w określeniu czy ich zachowanie/myśli/emocje związane z tą samą płcią mają charakter homoseksualny czy są jedynie fantazjami. kres adolescencji to czas ujawniania się orientacji seksualnej. Nie jest ona jednak świadomym wyborem człowieka, nie można jej sobie wybrać, przyjąć. Elementem natomiast rozwoju psychoseksualnego jest eksperymentowanie I poznawanie zarówno własnego ciała jak I innych. Jednorazowe przygody seksualne czy fantazjowanie o koledze nie oznacza jeszcze orientacji homoseksualnej choc moze byc jej preludium. W seksuologii uznaje się, że homoseksualizm jest prawidlowym wariantem rozwoju orientacji seksualnej.

Orientacja seksualna jest z definicji cechą trwałą, i stanowi kontinuum pomiędzy orientacja hetero a homoseksualną. Jeżeli do tej pory podniecały pana kobiety to nie powinno to się już zmienić. Jeżeli reaguje pan seksualnie na film przedstawiający seks kobiety i mężczyzny to jest to reakcja typowa dla osób heteroseksualnych.
Pozdrawiam
Młody Człowieku z Wrocławia,
Preferencje seksualne obejmują one upodobanie do określonego typu stymulacji seksualnej, określonego typu osób, określonych części ciała, szczególnych sytuacji, obiektów niebędących ludźmi, określonego ubioru lub jego elementów itp.Proszę się wybrać do specjalisty seksuologa i na podstawie szczegółowego wywiadu i kwestionariuszy sprawdzisz wszystko i rozwiejesz swoje obawy. Pozdrawiam