problem z miednicą - źródło problemów całego ciała?

12 odpowiedzi
Witam.
Mam problem z miednicą. Opis: Dysbalans miednicy, w pozycji stojącej niewielkie zgięcie stawu kolanowego prawego z koślawym ustawieniem tyłostopia (dość znacznym) oraz rotacją zewnętrzną uda i podudzia. Widoczna także rotacja miednicy w lewą stronę -> ten dysbalans jest pierwotną przyczyną kolana skoczka oraz zmian zwyrodnieniowo-przeciążeniowych bocznego przedziału stawu skokowego prawego. DGN: Możliwa utrwalona anatomicznie rotacja kręgosłupa L z wtórnym dysbalanem miednicy oraz kończyn dolnych M70
Moje pytanie: czy da się wybalansować miednicę, tak aby jej prawidłowa praca nie powodowała żadnych przeciążeń w kolanie (mam problem z kolanem lewym) oraz ze stopą (problem ze stopą prawą) i kręgosłupem (boli mnie po prawej stronie w odcinku piersiowym). Ortopeda mówi, że u mnie nie da się nic zrobić (nie wiem dlaczego), mam wkładki. Fizjoterpaueci u których byłem głównie z bólem kręgosłupa po prawej stronie nie są w stanie mi pomóc - żadna terapia nie działa. Na kolano lewe gdzie mam kolano skoczka bede mial operacje bo leczyłem to od 3 lat bez skutku. Czy jest dla mnie pomoc? Mam 30 lat, chcę grać bezpiecznie w piłkę i nie chcę zeby mi ciało źle pracowało. Czy jakiś fizjoterapeuta jest w stanie pomóc kompelskowo? Proszę o odpowiedź Panśtwa (ps. okolice Łodzi)
Witam. Myślę, że warto z Panem pracować. Nie będzie to łatwa praca i nie mogę gwarantować efektu, ale trzeba walczyć. Jest Pan młodym człowiekiem i nie można tak Pana zostawić. Trudno jest mi coś więcej powiedzieć bez spotkania się z Panem. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Szanowny Panie,
Z tego co Pan opisał jest możliwość polepszenia Pana stuacji. Proszę o kontakt.
Pozdrawiam,
Andzrej Niemczyk
Witam,
Problem o którym Pan napisał może mieć podłoże wisceralne tj. wynikające z napięć w obrębie narządów wewnętrznych - okolica wątroby, pęcherzyka żółciowego (być może stąd objawy w odcinku piersiowym kręgosłupa). Ciężko stwierdzić, czy zabieg operacyjny na kolano skoczka jest konieczny - jeśli nie zostało wyczerpane leczenie zachowawcze w uwzględnieniem wszystkich układów ciała. Stwierdzenie, że możliwa jest anatomiczna rotacja w odc. L nie jest przyczynowym stwierdzeniem, a jedynie przypuszczeniem. Gdyby był Pan przypadkiem w Warszawie z chęcią bym się z Panem spotkał, aby Pana przebadać i móc więcej stwierdzić, a jednocześnie spróbować pomóc. W razie czego proszę się odezwać prywatnie.

Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Witam Pana.
Jest możliwość kompleksowej pomocy w tym wypadku. Musi jednak Pan poszukać terapeuty, który zajmuje się diagnostyką, funkcjonalną, wtedy będzie można dokładnie określić jaki problem powoduje objawy. Ja niestety mimo, że zajmuję się taką diagnostyką mieszkam zbyt daleko od Łodzi, jednocześnie nie jestem w stanie nikogo polecić z tej okolicy.
Pozdrawian i życzę powodzenia.
Dzień dobry,
w swojej praktyce często pracuję z problemami wynikającymi z dysbalansu napięcia i siły mięśni z dużą skutecznością. Z pewnością dysfunkcja kolana skoczka może być przewlekła, natomiast z tego co Pan napisał powyżej ciężko cokolwiek stwierdzić, ponieważ konieczne jest przeprowadzenie wnikliwej analizy funkcjonalnej, dającej informację, które mięśnie są nadmierne napięte, które osłabione i niewydolne, jaka jest ruchomość poszczególnych stawów w całym łańcuchu kinematycznym kończyny dolnej-miednicy-kręgosłupa oraz jakie są nieprawidłowości w biomechanice Pańskiego ciała.
Chętnie podejmę się pracy z Tobą - pewnie potrzeba rozłożonej w czasie terapii. Kolano skoczka powinno wyleczyć się bez operacji, chyba, że jeszcze coś tam innego nie gra...
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Cześć
Na wstępnie przepraszam za zwłokę w Odp. Dużo pracy mało czasu skutkuje takimi opóźnieniami. Wracaj do Twojego pytania: ciężko ocenić tylko po Twoim opisie, który jest dosyć szczegółowy, czy praca z Twoim ciałem przyniesie efekt, który by Cię zadowolił. Sam opis, choćby nie wiem jak dokładny nie odda mechaniki Twojego ciała podczas ruchu i trzeba to zbadać odpowiednimi testami funkcjonalnymi oraz wywiadem. Nie lubię stwierdzenia że "u Pana nic sie nie da zrobić", ale rozumiem też frustrację po odwiedzeniu kilkunastu różnych gabinetów i kilkunastu różnych specjalistów. Jesteś z okolic Łodzi więc mogę podać Ci namiary na kogoś kto myślę że mógł by Ci pomóc i która nie spuści po brzytwie jeśli nie będzie poprawy. Jeśli jesteś zainteresowany to chętnie taki namiar Ci podam.
Pozdrawiam
Jacek B
Tak, rolfing/ integracja strukturalna. Jest kilka certyfikowanych osób w Polsce. Powinni pomóc.
Pozdrawiam
Pytanie proszę kierować do fizjoterapeuty z Łodzi. Pozdrawiam
Witam. Jest możliwość wyrównania "dysbalansu miednicy". W pierwszej kolejności należy jednak odnaleźć powód, dlaczego tkanki powodują taką właśnie jej konfigurację. Z umieszczonego opisu miednicy i zgłaszanych objawów wynika, że fizjoterapeuta (?)/ lekarz (?) podążał w dobrym kierunku: przyczyn objawów w kończynach powinno dopatrywać się nie tylko w statycznej ale przede wszystkim w dynamicznej ocenie czynnościowej tułowia. Jako, że już na ten post Panu odpowiedziałem to tylko dopisuję inne uwagi, które od minionego czasu mi się nasunęły.
Witam,

Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą. Nie wiem ile ma Pan lat, jedynie z wypowiedzi domyślam się, że jest Pan osobą dorosła. Nie będąc w młodym wieku ciężko nam ukształtować na nowo kierunek kostny. W Pana przypadku fizjoterapia skupiłaby się na walce z objawami a nie przyczyną. Oczywiście nie powinien Pan rozkładać rąk i mówić "tu się nie da nic zrobić". Zawsze się da kwestia w jak dużym stopniu. Niestety nie znam fizjoterapeutów działających na terenie Łodzi.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Z poważaniem
mgr Magdalena Szleągowska
Szanowna/y Pani/e,
mając 30 lat teoretycznie nie da się już "wyprostować" kręgosłupa, jednakże istnieje duża szansa na skompensowanie jego asymetrii odpowiednią pracą nad mięśniami i nawykami ruchowymi.
Wierzę, że pomoc Fizjoterapeuty sportowego oraz ciężka praca samego sportowca potrafią zdziałać cuda.
Osobiście zajmuję się podobnymi przypadkami na codzień, ale niestety Łódź leży poza obszarem mojej działalności.

Trzymam kciuki i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl