Problem z libido

5 odpowiedzi
Witam. Mam ponad 30 lat mąż jest kilka lat starszy, jesteśmy ze sobą od 13 lat i mniej więcej tyle samo trwa mój problem. Postaram się to w opisać, otóż niby mam ochotę na seks , ale nigdy tak naprawdę tego nie okazałam. Rzadko kiedy jestem zadowolona ze zbliżenia, moje podniecenie trwa kilka sekund przed i po orgazmie jeśli w ogóle do niego dojdzie. Mąż stara się na wiele sposobów żeby to zmienić, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Rozmawialiśmy niejednokrotnie o tym, ale to też nie pomaga. Próbowaliśmy też różnych maści, kropli itp. i nic. Jednym słowem zachowuję się jak przysłowiowa kłoda, a chce zupełnie czegoś innego. Jedyny moment kiedy czuje się bardziej podniecona i jestem w stanie dać więcej z siebie to wtedy kiedy jestem pod wpływem alkoholu, a nie jestem zwolenniczką ani alkoholu ani takich rozwiązań. Zastanawiam się czy to brak jakiegoś hormonu czy problem jest w mojej głowie? Proszę o pomoc.
Jeżeli alkohol pomaga, to, moim zdaniem jest kwestia relaksu, rozluźnienia. Jeśli coś można uzyskać stosując alkohol, to można to uzyskać na drodze psychoterapii. I tu nie chodzi o poradę typu "proszę się zrelaksować", tylko o to by Pani udało się znaleźć źródło blokad. Pozdrawiam.

Witam w przypadku zgłaszanych przez Panią dolegliwości należałoby zasięgnąć porady u seksuologa. Prawdopodobnie będzie też potrzebna psychoterapia seksuologiczna w celu leczenia psychologicznych przeszkód w przebiegu Pani pobudzenia.
Dzień dobry

bez osobistego zbadania i zebrania szczegółowego wywiadu nie jestem w stanie odnieść się do Pani problemu.

Z poważaniem
M. Skarbek
Zalecałabym konsultację psychologiczną- psychiatryczą i ostatecznie seksuologiczną.
Opisane przez Panią problemy mogą mieć bardzo różne podłoże i od tego będzie też zależał przebieg terapii. Jeżeli problem rzeczywiście trwa od 13 lat, to na pewno będzie się trzeba cofnąć aż do samego początku historii związku. Warto skorzystać z porady seksuologa, nie wiem z jakiego jest Pani województwa, ale na Śląsku mogę polecić bardzo dobrą poradnię seksuologiczną w Tychach. Oczywiście problem też może mieć podłoże somatyczne, więc warto też odwiedzić np. endokrynologa i wykonać sobie panel badań hormonalnych. Myślę, że podjęcie leczenia pod fachową opieką specjalistyczną na pewno pomoże rozwiązać opisywany problem.