Problem z dobraniem tabletek antykoncepcyjnych

5 odpowiedzi
Witam! Od sierpnia 2014 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Zaczęło się od Yasminelli, którą miałam do lutego 2015 roku, następnie miałam Lesinelle. W lutym br zmieniłam ginekologa, gdyż nie było mnie stać na wizytę, a tabletki powodowały u mnie bóle głowy, zaparcia i afty. Nowa Pani ginekolog przepisała mi Artizie, po której dalej miałam wspomniane skutki uboczne. Po 2 miesiącach przeszłam na plastry Lisvy, które też były niewypałem. Od połowy czerwca biorę Vibin, przy których ww skutki uboczne dalej się pojawiają, ponadto przytyłam 9 kg, mimo dużej aktywności fizycznej w wakacje. Nie byłam nigdy na badaniach tarczycy ani hormonalnych, a ten wzrost wagi i ciągłe skutki uboczne mnie niepokoją. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić?
Vibin ma ten sam skład co yasminelle i lesinelle, więc nie dziwi, że ma pani te same objawy uboczne. 9 kg to sporo i z pewnością nie przytyła pani z powodu tabletek antykoncepcyjnych. Zapraszam na wizytę, zajmę się diagnostyką i leczeniem pani problemu

Zawsze warto rozważyć zmianę na antykoncepcję długoterminową ( implant podskórny, wewnątrzmaciczny system hormonalny)... Inny skład hormonalny, inny profil działania i dawka leku... Warto też sprawdzić czy nie ma niedoczynności tarczycy
(choroba Hashimoto?) BD
Dzień dobry, dobór odpowiedniej terapii antykoncepcyjnej jest bardzo ważny. Sugerowałabym skonsultować się w tej sprawie z lekarzem specjalistą, który po wywiadzie na pewno zleci dodatkowe badania.
Decyzje dotyczące doboru preparatu antykoncepcyjnego należą do lekarza prowadzącego . Są to bardzo odpowiedzialne decyzje ! Zwłaszcza u pacjentek z objawami nietolerancji ... Konieczna wizyta !! Pozdrawiam ! Grzegorz Wodzyński
Witam
Plastry Lisvy zostały wycofane w całej Europie ,również w Polsce w hurtowniach oraz aptekach.
Jeżeli zaobserwowała pani duży wzrost wagi po antykoncepcji hormonalnej ,uważam że dobrym wyjściem byłoby założenie wkładki wewnątrzmacicznej-nie ma działania wczesnoporonnego,
Jest jeden rodzaj wkładki ,który może być stosowany u kobiet,które nie rodziły.
Jeżeli jest pani zainteresowana szczegółami to zapraszam na wizytę