Problem w pracy

4 odpowiedzi
Witam. Mam od dłuższego czasu problem. Nie potrafię poradzić sobie z jedna z osób w pracy. Niby żarty ale czuje się po nich strasznie zdołowana. Próbowałam nie reagować na nie, reagować podobnymi żartami albo mówić wprost czy chciał mi pokazać to czy tamto, ale to też nie pomaga. Jestem w coraz większym stresie i tak naprawdę każda blacha rozmowa zostaje rozdmuchana do wielkiego problemu. Nie odzywać się do tej osoby nie mogę, bo to mój przełożony. Jest opcja zmienić prace,a le bardzo długo pracowałam na to co osiągnęłam w tej firmie i trochę szkoda. Czy jest jakiś sposób by sobie z taką osobą poradzić??
Dzień dobry,
sposobów jest wiele (sama Pani kilku próbowała), pytanie jednak , które właśnie dla Pani będą najbardziej skuteczne. Żeby to sprawdzić proponuję rozważyć coachig jako skuteczną metodę rozwoju i podnoszenia jakości życia, również tego zawodowego. Sytuacja w której się Pani obecie znajduje wydaje się być dla Pani silnym dyskomfortem, a stres, którego Pani doświadcza z czasem może mieś coraz większy negatywny wpływ na Pani zdrowie psychiczne i fizyczne. Jeżeli miałaby Pani jeszcze jakieś pytania, zapraszam do kontaktu! Powodzenia!

Witam, na pewno opisane przez Panią sytuacje są bardzo stresujące. Zachęcam do skorzystania z bezpłatnych porad w zakresie prawa pracy, których udziela inspekcja pracy. Może Pani zwrócić się o pomoc również do stowarzyszeń antymobbingowych.
Pozdrawiam serdecznie, Natalia Kabała - Michna
Dzień dobry,
relacje z przełożonym są jednym z istotniejszych czynników naszej pracy. Przełożony ma wiele ról, zadań, celów, ale realizacja któregokolwiek, nie może prowadzić do coraz większego stresu i zdołowania pracownika, niezależnie od formy w jakiej to robi. Jednym ze skuteczniejszych sposobów, jest asertywne powiedzenie wprost, jakiego zachowania z jego strony Pani nie chce, jaki ma to wpływ na Panią i jak może się to przełożyć na Pani pracę. Ponieważ jest to przełożony, takie stwierdzenie nie zawsze jest łatwe, ale można się do takiej rozmowy przygotować, tak, żeby przede wszystkim czuła się Pani bezpieczna w sensie zawodowym i psychicznym. Ponieważ na ten moment nie znam więcej szczegółów na temat struktury, relacji czy kultury komunikacji w Pani firmie, stąd trudno jest mi doprecyzować ewentualne opcje takiej rozmowy. Konsultacje psychologiczne dotyczące tego problemu, mogłyby być dla Pani pomocne. A przede wszystkim, nie warto rezygnować z własnych celów i osiągnięć.
Serdecznie pozdrawiam.
Witam,

Ośmieszanie czy żarty przełożonego, może wydawać się niewinne ale jest to całkowicie niedopuszczalne.
W takich sytuacjach najlepiej postawić jasną granice i porozmawiać z szefem.
Uwagi czy żarty kilka razy w tygodniu przez dłuższy czas nie polepszają atmosfery.
Niekoniecznie dobrym pomysłem jest reagowaniem na żart szefa innymi żartami ponieważ czuje się Pani nadal kiepsko z tego powodu.
Prędzej czy pózniej sumienny i zaangażowany pracownik staje się zrezygnowany, apatyczny i zamknięty w sobie.
Zachecam aby udała się Pani do psychologa, praca nad samooceną również pomoże Pani w zaistniałej sytuacji.
Pozdrawiam
Dagmara Maćkiewicz