Prawidłowe leczenie ?

1 odpowiedzi
Stan w jakim się znajduję, zakwalifikowałbym jako depresja. Tak popularna ostatnio. Problemy ze snem, zlewne, nocne i dzienne poty. Permanentny brak poczucia, cokolwiek robię, że to może zakończyć się sukcesem, którego bardzo mi brakuje, na jakimkolwiek polu. Bowiem kilka ostatnich lat to równia pochyła. Nie mam pracy od 8 miesięcy. Czego się nie dotknę, proch, pył i katastrofa. Naprawdę ciężko jest opisać cały ten bałagan. Od miesiąca korzystam z pomocy lekarza psychiatry, z którym spotykam się co dwa tygodnie. Zaordynował mi lekarstwa. Bonogren i tegretol. Niestety, nic, ale to kompletnie nic się w moim stanie nie zmieniło. Jak byłem rozdrażniony, tak jestem. Jak nie widziałem sensu w robieniu czegokolwiek, tak nie widzę. Więcej. Straciłem ochotę do biegania, które jest moją pasją. Straciłem ochotę do jakiejkolwiek aktywności. Mogę śmiało stwierdzić, że jest gorzej. Przepraszam, po Bonogrenie zapadam w sen, beznamiętny. Do sedna. Chciałbym zapytać czy medykamenty, które spożywam, są odpowiednie do opisanych zaburzeń ? Czy może Pani, mi zasugerować jakiś kierunek działania ?

Dziękuję

Pozdrawiam
Witam. Stan, który Pan opisuje rzeczywiście może sugerować zaburzenia depresyjne adaptacyjne. Niestety leki, które Pan przyjmuje nie są lekami przeciwdepresyjnymi ! Bonogren ułatwia zaśnięcie i w tym przypadku jedynie taka jest jego rola. Tegretol wyciszy lęk, niepokój ale nie ułatwi codziennego funkcjonowania a raczej je stłumi, wygeneruje apatię i ospałość. Konieczna jest niestety zmiana dotychczasowego leczenia. Proszę dla pełnej poprawności w zakresie diagnostyki wykonać podstawowe badania laboratoryjne ze szczególnym uwzględnieniem profilu tarczycowego. Pozdrawiam serdecznie.