Pozostałości po paraliżu

10 odpowiedzi
Witam. Mam 31 lat, ponad trzy lata temu miałam porażenie nerwu twarzowego (byłam wówczas w ciąży i mogłam przyjmować tylko witaminy). Wg badań które przebyłam po porodzie (tomografia i rezonans) jestem zdrowa i nikt nie odnalazł przyczyny porażenie.
Pozostałością jest opadająca brew oraz niedowład kącika ust po prawej stronie twarzy. Wyglądam bardzo dziwnie i źle się z tym czuje. Co mogłabym z tym zrobić??
Wydaje mi sie ze omówiliśmy juz temat przez tel. W razie czego proszę dzwonić po skorzystaniu z pozostałych opcji o których wspomnieliśmy.

niestety nie będę mógł Pani pomóc.
Proszę kupić lampę Solux z czerwoną żarówką do użytku domowego i naświetlać twarz codziennie ok 15 min .Aby nie tracić cennego czasu można na twarz nałożyć maskę odżywczą .Być może pod wpływem światła zmiany porażenne cofną się i jako bonus będzie Pani miała piękną cerę.
Dzień dobry, można wykonać lifting nićmi Aptos. Taki zabieg może Pani u mnie otrzymać bezpłatnie. Konieczne będzie badanie neurologiczne potwierdzające porażenie nerwów. Zapraszam na konsultację
Zapraszam na konsultacjè do gabinetu
Witam! Myślę,że powikłania neurologiczne,które Pani opisała wymagają bardziej radykalnych , chirurgiczno-plastycznych ( sporo droższych) metod. W przypadku niedowładu mięśni botoks może się okazać nieskuteczny. Czasowe i częściowe uniesienie powieki można uzyskać stosując kwas hialuronowy(wypełniacz) nad prawym łukiem brwiowym i nieco wyżej ,na czole pod postacią "drabinki" . Tego typu rusztowanie zapobiega mechanicznie opadaniu prawej strony tzw. brzuśćca czołowego mięśnia naczasznego. Naciągamy skórę ku górze i podajemy nad brwią gęsty kwas hialuronowy pod postacią poziomych linii równoległych ,aż do linii włosów. Opadający kącik ust można by nieco podciągnąć ku górze nićmi chirurgicznymi typu Sillhouette soft. Opisane metody , jak już wspomniałem , dają poprawę czasową trwającą kilka -kilkanaście miesięcy. Jeśli oczekuje Pani stałej poprawy proszę zwrócić się o pomoc do chirurgów plastyków. Jeśli zdecydowałaby się Pani na wyżej opisane zabiegi ,oferuję pomoc. Zapraszam.
Witam. Porażenie Bella to dość częsta przypadłość. Rozumiem ze chyba Pani rehabilitowana przez ten okres celem uniknięcia tych niedowładów i pomimo tego pozostały te problemy ? Bo jeśli nie, to problem nie dotyczy tylko widocznych zewnętrznie części ciała, ale zaników mięśniowych w głębszych warstwach. Bez badania twarzy trudno mi cokolwiek tutaj doradzać. Do wyboru mamy kilka technik modelowania twarzy, np toksyna botulinowa na mięśnie przeciwległe, kwas hialuronowy do modelowania niedoskonałości oraz wolumetrii okolicy zanikowych mięśni , nici liftingujące. Zapraszam na konsultacje.
Bezpieczną metodą jest korekta wypełniaczem z usieciowanym kwasem hialuronowym, który może "unieść tkanki" i pośrednio wyrównać (zatuszować) asymetrię. W niektórych miejscach (np. okolica brwi) mała ilość toksyny botulinowej może wpłynąć na ich pozycję ale może być przeciwwskazana jeśli jest osłabiony mięsień okrężny oka. Brew można unieść także nicią liftingującą. Polecam wizytę u doświadczonego lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastycznego wykonującego wszystkie te zabiegi, on będzie w stanie dobrać najlepszą metodę.
Tylko osobista konsultacja , prawdopodobnie pomóc w ograniczonym zakresie mógłby chirurg plastyczny, proszę spróbować Dostać się na NFZ, długa droga , ale możliwa, kącik ust można spróbować podnieść nićmi, ale na odległość trudno wyrokować. Pozdrawiam
`Witam,
Zgłaszany przez Panią problem nie jest sytuacją jednoznaczną i bez osobistego badania nie jestem w stanie zaproponować jakichkolwiek zabiegów. Jeśli jest Pani zainteresowana BEZPŁATNĄ KONSULTACJĄ to zapraszam do jednego z moich gabinetów. Wówczas będę mógł ocenić nasilenie zgłaszanego problemu i zaproponować najlepsze i najskuteczniejsze jego rozwiązanie. Przyjmuję w Warszawie, Wrocławiu i Świdnicy.
Telefony do rejestracji znajdzie Pani na stronie drkepa.com

pozdrawiam i zapraszam
Andrzej Kępa