powiększone węzły od zębów ???

22 odpowiedzi
czy mogę mieć powiększone węzły chłonne od zębów.mam zepsutą górną 7 i 8 z lewej strony.mam powiększone węzły w szyji ,w kątach żuchwy ,lewy podobojczykowy i w śródpiersiu.internista wysłał mnie do hematologa ,hematolog twierdzi że takie węzły mogą być ,ale nie powinny takie być.kazał zrobić usg za 3 miesiące i wrócić jak się powiększą do ponad 2 cm a teraz mają ok od 1 cm do 1,6 cm.czasem mam posmak krwi w ustach,mam też czasem jakby podpuchnięty ,czerwieńszy język ,jakby ponacinany po bokach.robiłem wymaz z gardła na bakterie i z języka na grzyby i wszystko jest ok.proszę o jakieś sugestie co robić.
Witam proponuje konsultacje i leczenie u stomatologa. Pozdrawiam

Witam, trudno jest cokolwiek sugerować nie widząc pacjenta. Konieczna jest konsultacja stomatologiczna w gabinecie, wykonanie rtg pantomograficznego,a wtedy wiele się wyjaśni.
Zapraszam.
Sugeruje wyleczyć wszystko w obrębie jamy ustnej dokładnie i bez taryfy ulgowej po czym trzeba powtórzyć badania krwi ,powiększone węzły chłonne to nie przelewki
Pozdrawiamy rojekdental.pl
Proszę zrobić zdjęcie pantomograficzne i wyleczyć popsute zęby. Sprawdzić czy to pomoże.
Proponuję zacząć od serii badań krwi OB, morfologia z rozmazem, cukier. W stomatologicznej części zdjęcie pantomograficzne + badanie kliniczne stanu zębów i tkanek miękkich. Powinno się coś wyjaśnić . Powodzenia .
Dzień dobry,
jeżeli stan zębów jest na tyle poważny to wskazane byłoby ewentualne usunięcie siódemki i ósemki po wcześniejszej konsultacji RTG zębów lub leczenie kanałowe siódemki i ekstrakcja ósemki.
Pozdrawiam,
Katarzyna Jankowska
Oczywiście węzły chłonne mogą być powiększone z powodu problemów z zębami. Czasem na podstawie analizy grupy węzłów chłonnych można nawet wskazać, który ząb/zęby jest przyczyną. Koniecznie trzeba się tym zająć i nie można sprawy bagatelizować.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Powyższe objawy raczej nie mogą być spowodowane zepsutymi zębami górnymi, aczkolwiek wyleczenie ich ( bądz usunięcie, jeśli lecenie nie wchodzi w grę ) z pewnością nie zaszkodzi i wyeliminuje potencjalne ogniska zapalne.
Powinna Pani wyleczyć wszystkie zęby,zrobić rtg panoramiczne i skonsultować to ze stomatologiem,pozdrawiam
Witam!
Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wykluczanie ognisk zakażenia. Stany zapalne w obrębie jamy ustnej są powodem odpowiedzi naszego organizmu w postaci powiększonych węzłów chłonnych.
Aby wykluczyć jamę ustną, jako przyczynę należy wykonać sanację jamy ustnej- czyli wszystkie zabiegi mające na celu wykluczenie pochodzenia zakażenia z obrębu jamy ustnej. Węzły chłonne mogą być przyczyną np. stanu zapalnego dziąseł. W jamie ustnej bytują bakterie beztlenowe o wysokim czynniku złośliwości.
Proszę przeprowadzić kompleksowe badanie jamy ustnej - nie tyko zębów i ewentualne leczenie.
Jeśli okaże się, że przyczyna nie pochodzi z jamy ustnej, należy badać narządy oboczne i po kolei wykluczać stany zapalne z nich pochodzące.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
W przypadku stanów zapalnych miazgi mogą występować powiększone węzły chłonne w rejonie zbiorczym układu limfatycznego prowadzącego od chorych zębów. W przypadku stanów patologicznych górnych zębów trzonowych strony lewej w zależności od stanu natężenia oraz indywidualnej odpowiedzi organizmu może występować wyraźne powiększenie węzłów przyusznych (raczej dolnych grup), zażuchwowych, podżuchwowych (raczej tylnych), szyjnych powierzchownych i rzadziej głębokich po stronie chorej. Powiększenie węzłów nadobojczykowych z przyczyn zębowych jest rzadkie, lecz również może występować. W takim przypadku należy jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza dentysty, który przeprowadzi badanie bezpośrednie oraz powinien zlecić, bądź też wykonać odpowiednie badania RTG celem przeprowadzenia dokładniejszej diagnozy.
Z poważaniem
lek. dent.
Łukasz Łużniak
Powiększone węzły chłonne to zawsze niepokojący objaw. Taki stan moze występować w przebiegu chorób zapalnych jak również bardzo groźnych chorób nowotworowych. Musi Pan koniecznie udać się do stomatologa usunąć i wyleczyć zęby, które tego wymagają czyli zlikwidować źródła zakażenia odogniskowego. Jeśli to nie rozwiąże problemu należy szukać dalej: internista, hematolog, onkolog. Pozdrawiam
prosze wybrac sie do stomatologa by sprawdził stan dziąseł i zlecił panoramę
Dzień dobry,
w takiej sytuacji powinien Pan wykonać badania laboratoryjne krwi, zgłosić się do laryngologa, gastrologa i pulmunologa. Nie zalecam odkładania badań.
Życzę zdrowia
Witam;
Przede wszystkim należy zlikwidować stan zapalny w jamie ustnej, wyleczyć zęby;
Węzły podżuchwowe mogą być powiększone przy stanach zapalnych w jamie ustnej;

Pozdrawiam
Witam. Raczej mało prawdopodobne aby węzły chłonne o których pan pisze były powiększone od górnych zębów. Radziłbym skonsultować się u laryngologa + zrobić badanie krwi. Powiększenie węzłów chłonnych to nie koniec świata, ale lepiej zachować ostrożność w tym wypadku i nie czekać 3 m-ce. Ciężko się wypowiadać rzeczowo, bez możliwości zbadania i konsultacji, ale tak jak powiedziałem lepiej nie czekać z rozpoznaniem. Pozdrawiam
Witam.
Zapalenie (powiększenie) węzłów chłonnych okolicy przyszyjnej może być skutkiem zakażenia bakteryjnego, wirusowego i grzybiczego. Źródłem zakażenia mogą być zęby, dziąsła, wargi, podniebienie, migdałki, język, gardło itp. Każde powiększenie węzłów chłonnych wymaga konsultacji lekarza specjalisty laryngologa lub/i stomatologa. Jeśli zmiany mają charakter zapalny, to konieczne jest zastosowanie leczenia antybiotykami. Często wykonuje się również zabiegi laryngologiczne czy stomatologiczne.
Zapraszam na konsultację
Pozdrawiam Olga Żołnieruk
Witam,
To mój debiut na portalu znany lekarz wiec proszę mi wybaczyć, ze zwracam się bezosobowo ale nie widzę Pani/Pana godności. Chore zęby mogą powodować uogólnione objawy takie jak gorączka, obrzęk, złe samopoczucie i wspomniane dolegliwości ze strony węzłów chłonnych. Chore zęby powinny być jak najszybciej wyleczone lub usunięte gdyż ciagle istnieje ryzyko, ze pojawią się kolejne dolegliwości i silny ból. Przed podjęciem leczenia najważniejsze jest ustalenie przyczyny problemu i przeanalizowania możliwych sposobów rozwiązania problemu. Niezbędne w takim przypadku jest badanie bezpośrednie, zdjęcie rtg i w razie dalszych wątpliwości tomografia komputerowa.
Może niestety się okazać, że po wyleczeniu zębów węzły nadal będą powiększone i wtedy należy rozważać dalsze możliwe przyczyny, ale leczenie zębów i tak jest niezbędne i pozwoli uniknąć innych powikłań. Proszenie zwlekać i zgłosić się do stomatologa w najbliższym czasie.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia, Joanna Mastalerz-Kulik
Prochnica i inne schorzenia zębów sa przyczyna powiększania wezlów chłonnych. Proszę w pierwszej kolejności wyleczyć zeby, ew usunąć zab 8. Jeżeli Pan wie o próchnicy to nie ma na co czekac.
Dzień dobry, powiększenie węzłów chłonnych podżuchwowych jest często związane ze stanem zapalnym toczącym się w obrębie jamy ustnej, natomiast węzły chłonne nad-/podobojczykowe (zwłaszcza jednostronnie), czy w śródpiersiu to poważny problem który należy jak najszybciej diagnozować! Sugeruję ponowić konsultację, zrobić badania krwi (morfologia, OB, CRP).
Pozdrawiam
witam, należy sprawdzić żywotność wszystkich zębów po lewej stronie i jeśli okaże się, że jakiś ząb nie reaguje, dokonać głębszej diagnostyki i następnie zaplanować leczenie. Jest mało prawdopodobne aby aż tyle różnych węzłów było powiększonych od zębów, ale nie należy wykluczać żadnej ewentualności.
Witam serdecznie,
Problemy z zębami jak najbardziej mogą prowadzić do powiększenia węzłów chłonnych. Należy pamiętać, że zarówno próchnica, jak i inne stany zapalne przy zębach to choroby, które mają wpływ na cały nasz organizm. Dlatego bardzo ważne jest, aby chodzić regularnie na kontrole u stomatologa (najlepiej co 6 miesięcy) i dbać o zdrowie zębów. Rozległe stany zapalne przy zębach są szczególnie groźne dla naszego układu krążenia, szczególnie jeśli ktoś już ma problemy z sercem.

Teraz należy jak najszybciej udać się na wizytę do stomatologa i rozpocząć leczenie. Stomatolog po dokładnym badaniu i po wykonaniu zdjęcia RTG panoramicznego oceni stan zębów i dokładnie wytłumaczy, które zęby należy wyleczyć. Biorąc pod uwagę obecność krwawienia w ustach, najprawdopodobniej wskazana będzie również higienizacja oraz poprawa nawyków higienicznych, ale to już dokładnie zostanie wytłumaczone na wizycie.
Bez leczenia objawy same nie ustąpią, a mogą się znacznie nasilić i im dłużej się zwleka, tym istnieje ryzyko groźniejszych dla zdrowia powikłań.