Potrzebuje pomocy w diagnozie. Byłam już u 12 lekarzy. Może tutaj uzyskam pomoc albo ktoś będzie pot

1 odpowiedzi
Potrzebuje pomocy w diagnozie. Byłam już u 12 lekarzy. Może tutaj uzyskam pomoc albo ktoś będzie potrafił mnie naprowadzić co dalej mam robić. Gdzie udać się po pomoc. Mam ataki. Zawsze jak zjem - mijają 3 godziny, czasami 8 godzin i łapie mnie bardzo duży ból w nadbrzuszu, jakby coś ściskało mi żołądek, do tego dochodzi ogromny ból pleców - nie mogę się ani zgiąć, ani wyprostować. Dodatkowo mam problem z oddychaniem, dusze się (ale zdaje sobie sprawe, że to może być wpływ stresu/ bólu, nie musi być objawem choroby) Do tego wszystkiego dochodzą wymioty treścią pokarmową, albo jej resztkami (zwłaszcza jesli atak następuje po 8h) Wymiotuje zawsze, do tego momentu aż mnie przestanie boleć. Mam refluks typu GERD (trzymam diete), oraz drobne złogi w woreczku zółciowym. Przyjmowałam już leki każdego rodzaju, na zapalenie błony śluzowej żołądka oraz na wydzielanie kwasów. Ataki nie ustąpiły. Mówiono mi, że to nerwica, przepisano mi leki. Niestety nie pomogło, ataki nadal były. Lekarze nie wiedzą co robić. Jeden mówi usunąć woreczek żołciowy, drugi że to bez sensu i, że to refluks, trzeci że to kręgosłup. Nie ukrywam, ze jestem młoda (mam 28 l. ) i nie chciałabym na darmo usuwać woreczka, zwłaszcza jeśli kazdy mówi co innego. Jak uzyskac odpowiedź na pytanie: Co powoduje. że mam ataki?
Dzień dobry

Niestety drobne złogi w pęcherzyku żółciowym mogą powodować ataki bólowe o charakterze jakim Pani opisała. Można dodatkowo wykonać badanie rezonansu magnetycznego dróg żółciowych ponieważ takie konkrementy mogą przechodzić do przewodów żółciowych.
Jednakże nawet bezobjawowa kamica pęcherzyka żółciowego o drobnych złogach jest wskazaniem do cholecystektomii.

Pozdrawiam
Jasiuk