Poprawny BMI

15 odpowiedzi
Jaka jest poprawny wskaźnik BMI u 27 latka. Wzrost 188, Waga 99 kg.
Dzień dobry, prawidłowe BMI powinno mieścić się w granicach 18,5-25 kg/m2. Pana BMI jest podwyższone tzn wskazuje na nadwagę i wynosi 28,01 kg/m2. Prawidłowa masa ciała dla Pana to około 88 kg. Proszę jednak pamiętać że BMI nie jest najważniejsze tzn można mieć prawidłowe BMI i dużo tkanki tłuszczowej, a mało mięśni i na odwrót wysokie BMI przy małej ilości tkanki tłuszczowej, a wysokiej masie mięśniowej co nie jest absolutnie czymś niepokojącym.Dlatego lepiej sugerować się zawartością tłuszczu w ciele np wykonać analizę składu ciała. Norma dla mężczyzn to 8-21%. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, BMI, które wskazywałoby na wagę prawidłową to od 18.5 do 24.99. Z podanych przez Pana informacji wynika, że ma Pan nadwagę (BMI 28). BMI jest dobrym wskaznikiem, ale nie doskonałym. W celu sprawdzenia czy Pana ilość tkanki tłuszczowej jest w normie najlepiej zrobić pomiar składu ciała metoda BIA. Taki pomiar wykonuję u siebie w gabinecie. Pozdrawiam Małgorzata Różańska Dietetyk
Witam, jeżeli po wyliczeniu wskaźnika BMI mieścimy się w zakresie 18-25 to teoretycznie oznacza to prawidłową masę ciała. Jeżeli przekraczamy ten zakres tak jak dzieje się to w Pana przypadku to teoretycznie oznaczałoby to nadwagę. Ja nie odważę się jednak stwierdzić nadwagi u Pana tylko na podstwie wskaźnika BMI. Chciłabym zobaczyć najpierw pomiar składu Pana ciała, a przede wszystkim zawartość tkanki tłuszczowej bo to nadmiar tego parametru decyduje o otyłości, a nie całkowita waga, którą bierzemy pod uwagę wyliczając BMI.
Pozdrawiam i zapraszam na wizytę!
Witam serdecznie, Pana BMI wynosi 28. BMI nie powinno przekraczać 25, jednak istotny jest również stosunek mięśni do tłuszczu, dlatego warto wykonać analizę składu ciała, aby dowiedzieć się jaki ma Pan typ budowy. Pozdrawiam, Łasek Natalia
BMI 28,01. Prawidłowy zakres masy ciała: 65 a 88 kg. Proszę pamiętać, że BMI nie dotyczy mężczyzn o rozwiniętej masie mięśniowej. Jesli należy Pan do osób z dużą zawartością mięśni proponuję wykonać badanie składu ciała, aby ocenić ilość tkanki tłuszczowej.
BMI jest dość przestarzałym wskaźnikiem. Obecnie sprawdza się stosunek tkanki tłuszczowej do mięśniowej. U mężczyzn w wieku 27 lat prawidłowy zakres to ok. 16,5 - 20,2 %. Jeśli chodzi o BMI to do 25 jest norma. W Pana przypadku 99 kg/188 cm wzrostu wynosi 28 BMI co wg norm WHO oznacza nadwagę
Dzień dobry,
Prawidłowa wartość BMI mieści się w przedziale od 18,5-25.
Jednak należy pamiętać, że jest to wskaźnik naznaczony błędem ponieważ nie bierze od uwagę np. masy mięśniowej. Lepiej zrobić sobie analizę składu ciała i sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej w organizmie.
Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
18 - 24,9. Pozdrawiam
Norma, jeśli chodzi o BMI jest od 18,5 do 24,9 Proszę nie sugerować się tym parametrem, ponieważ bardzo często jest tak, że przy dobrej masie mięśniowej, wskaźnik BMI jest w przedziale nadwagi mimo, że skład ciała jest prawidłowy.
Prawidłowe BMI dla ogółu populacji waha sie między 18.5 a 25
Szanowny Panie,
prawidłowe BMI dla osób powyżej 18. roku życia wynosi 18,50 - 24,99. W Pana przypadku BMI = 28,01, co daje zakres "nadwaga".

Proszę także zwrócić uwagę na ograniczenia BMI, które uwzględnia ogólną masę ciała, a nie skład ciała i w niektórych przypadkach przy niskiej zawartości tkanki tłuszczowej, BMI może być w zakresie "nadwaga" bądź "otyłość", gdy masa mięśniowa jest bardzo dobrze rozwinięta (np. u kulturystów).

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Prawidłowe BMI mieści się w granicach 18,5 do 24,99 kg/m2. Jednak u każdego wskażnik BMI powinien być rozpatrywany indywidualnie, ponieważ masa ciała może być jednakowa u osoby z tym samym wzrostem, a różnić się zawartością tkanki tłuszczowej, mięśniowej, itd. W podanym przypadku BMI wynosi 28,01 kg/m2 i jest zbyt wysokie -
wskazuje na nadwagę.

Pozdrawiam serdecznie!
Wskaźnik BMI nie jest zależny od wieku. Jest to miara, która bierze pod uwagę wzrost oraz wagę. BMI = 20-25 określa wagę prawidłową, poniżej wartości 20 jest to niedowaga, powyżej tej wartości jest to nadwaga. U Pana wskaźnik wynosi 28 (nadwaga).
BMI jest miarą, na której nie można się opierać (np. nie jest odpowiednia dla sportowców, kobiet w ciąży i wielu innych). Warto zwracać uwagę na poziom tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej - one są wyznacznikami, na podstawie których dokładnie możemy ocenić stan organizmu. Taką analizę można wykonać u mnie w gabinecie. Zapraszam.
Witam! Poprawny wskaźnik masy ciała znajduje się pomiędzy 18,5 a 24,9 kg/m2.
Aktualny wskaźnika masy ciała obliczony na podstawie podanych parametrów wynosi 28 kg/m2, czyli wskazuje na nadwagę. Aby osiągnąć górną granicę normy należy zredukować prawie 11 kg. Należy jednocześnie pamiętać, że wskaźnik masy ciała BMI nie znajduje zastosowania u wszystkich osób. Przykładowo nie jest on miarodajny w przypadku sportowców charakteryzujących się wysoką masą mięśniową, dlatego zawsze warto wykonać szczegółową analizę składu ciała, aby sprawdzić dokładną ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej i zweryfikować czy redukcja jest konieczna.
Witam, u osoby o wzroście 188 i wadze 99 kg BMI wynosi 28 - jest to nadwaga. BMI 18,5-24,5 określa prawidłową masę ciała. Jednak współczynnik ten nie uwzględnia różnic związanych z wiekiem, aktywnością fizyczną i płcią, dlatego nie jest to dokładna miara.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.