Pomoc w znalezieniu specjalisty

9 odpowiedzi
Mam problem z górną jedynką i dwójką po wizycie u specjalisty okazało się że niestety muszę je usunąć. Potrzebuję protezy tymczasowej ,bo jak mam chodzić bez przednich zębów. Nie wiem gdzie mam się udać z tym problemem. Szukam specjalisty, który może to wykonać najlepiej z okolic Łap.Dodam jeszcze iż w dalszym leczeniu potrzebować będę szynoprotezy.
zapraszam na wizytę do Białegostoku

Dzień dobry,nie wiem, czy Pani chce dalsze leczenie przeprowadzić w ramach NFZ, czy prywatnie.Nie wiem też ,co się dzieje z jedynką i dwójką, że oba zostały zakwalifikowane do usunięcia - to są zęby, które się za wszelką cenę ratuje (chyba ,że oba mają pęknięte korzenie).Może prywatnie udało by się uratować te zęby? Proszę to przemyśleć ! Pozdrawiam dr Kręcisz
Dzień dobry. W dalszym leczeniu będzie Pani / Pan potrzebował(a) współpracy z dentystą specjalistą protetykiem lub stomatologiem, który specjalizuje się / ma praktykę bieżącą w pracach protetycznych. Ze swojej strony polecam swoje usługi lub Małgorzatę Sturską, ale niestety w Warsawie.
Witam!
Prostym rozwiązaniem jest wykonanie tzw. protezy natychmiastowej, którą umieszcza się w jamie ustnej pacjenta tuż po ekstrakcji zębów, których brak uzupełnia ta proteza. Oczywiście wcześniej wykonuje się wyciski jamy ustnej pacjenta i przechodzi kolejne, odpowiednie etapy. Nie jest to trudne. Proszę zapytać swojego lekarza prowadzącego.
Wykonanie szynoprotezy nie jest również zabiegiem skomplikowanym dla specjalisty stomatologa np. o specjalności protetycznej.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Dzien dobry,
najlepiej udać się do protetyka aby jak najszybciej wykonać protezę tymczasową, są też protezy natychmiaastowe- czyli do noszenia zaraz po usunięciu zębów. Natomiast nie jestem w stanie okreslić gdzie taki specjalista jest w pobliżu Łap, bo jestem z drugiego krańca Polski (Wroclaw). Proszę znaleźć w internecie.
Pozdrawiam
dr n. med. Katarzyna Jankowska
Witam, najlepiej udać się do lekarza zajmującego się kompleksowym leczeniem chirurgiczno- protetycznym.
Jeżeli wybrałby Pan/Pani rozwiązanie na implantach indywidualnych to od razu po usunięciu zostaną założone implanty i ceramiczne korony ochronne, które wyglądają jak własne zęby. Dodatkowo jest to rozwiązanie na całe życie w przeciwieństwie do zdecydowanej większości protez.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Proszę się upewnić czy nie może Pan/Pani wykonać zabiegu (ekstrakcja, proteza tymczasowa) u lekarza u którego była wizyta. Zwykle lekarz który wykonuje ekstrakcję, we współpracy z technikiem, od razu jest w stanie wykonać protezę natychmiastową. Unika Pan/Pani wtedy chodzenia po różnych gabinetach z jednym problemem.
Pozdrawiam
Dzień dobry, jest to w kompetencji każdego dentysty. Proszę śmiało iść i się leczyć.