Pokarmowe testy alergiczne (tolerancja pokarmowa)

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
od kilku lat mam objawy alergii skórnej - lek. alergolog zdiagnozował egzemę i przypisał miejscowo sterydy (testy wziewne i skórne nic nie wykazały). Mam dodatkowo zespół Hashimoto. O ile się orientuję obydwie diagnozy są zab. autoimmunologicznymi, obie mogą być związane z przyjmowanymi pokarmami.
Czy przed pierwszą konsultacją sugerowałby mi Pan wykonanie pokarmowych testów alergicznych? Jeśli tak, jakie by Pan polecił?
Witam serdecznie i dziękuję za pytanie :) Słuszną obserwacją jest powiązanie problemów skórnych o charakterze egzemy z chorobami autoimmunologicznymi takimi jak zespół Hashimoto (czy cukrzyca typu I albo astma) - w opisanej sytuacji radziłbym odbycie pierwszej konsultacji, która w naszym Centrum Dietetyki Dr Filip jest bezpłatna i rozpoznanie wszystkich okoliczności problemu. Na tej podstawie doradzilibyśmy najbardziej wiarygodne miejsce oraz rodzaj pokarmowych testów alergicznych, a jednocześnie moglibyśmy we własnym zakresie przeprowadzić pokarmowe testy na nietolerancje - rozróżniamy bowiem działanie immunoglobulin typu E (alergie) oraz typu G (nietolerancje pokarmowe). Serdecznie zapraszam na Wyspiańskiego 5 lok. 98 :)