podejrzenie skrzywienia kręgosłupa u dziecka, wizyta z NFZ

7 odpowiedzi
Witam! Moja córka ma podejrzenie skrzywienia kręgosłupa, nierówne łopatki. Mam skierowanie do poradni ortopedycznej. Czy mogę umówić się na wizytę z NFZ?
Witam. Oczywiście wizyta z NFZ jest możliwa. Jeżeli chce Pani skorzystać z rehabilitacji w ramach NFZ potrzebne będzie skierowanie. Jeżeli chodzi o wady postawy u dzieci skierowanie takie może wystawić lekaż specjalista ortopeda dziecięcy, specjalista rehabilitacji medycznej lub inny specjalista dziecięcy. Jedynym problemem jest długi czas oczekiwania na rehabilitację.

Dzień dobry. Niestety nie przyjmuję na NFZ, tylko prywatnie.
Witam. Nie mam umowy z NFZ.Podejrzenie najobiektywniej zweryfikować zdjęciem RTG.
Witam, trochę niejasne jest dla mnie Pani/Pana pytanie. Czy chodzi o wizytę u mnie czy w poradni :). Żadna z placówek, w której przyjmuję nie ma kontraktu z NFZ. Pozdrawiam
Witam,
Moze Pani sie umówić do przychodni specjalizującej sie w skoliozach ale nie wiem jakie placówki w ramach NFZtu znają sie na tym problemie. U nas specjalizuje sie w tym Monika, która jest wykładowca terapii skolioz na całym świecie.
Pozdrawiam
K.
Witam serdecznie
Nie mamay podpisanej umowy z NFZ, wizyty odbywają się tylko w trybie prywatnym.
Witam, jeśli posiada Pani skierowanie do poradni ortopedycznej jak najbardziej można umówić wizytę w ramach NFZ. Należy tylko wybrać dogodną dla Pani placówkę medyczną. Można także zgłosić się do fizjoterapeuty w celu przeprowadzania kompleksowego badania fizjoterapeutycznego dziecka, na podstawie którego zostanie dobrana odpowiednia terapia i ćwiczenia zapobiegające pogłębianiu się wady postawy. Pozdrawiam