Pod koniec długiego opisu z rezonansu stawu kolanowego mam napisane: ....Zwiększona ilość wolnego wy
1 odpowiedzi
Pod koniec długiego opisu z rezonansu stawu kolanowego mam napisane: ....Zwiększona ilość wolnego wysięku w stawie z umiarkowanie pogrubiałą?obrzęku maziówką zachyłka nadrzepkowego oraz tylnegoobwodu torebki stawowej-w łącznej ocenie możliwe współistnienie zmian zapalnych, wysiękowych stawu. Poszerzenie i wysięk w kaletce brzuchato-półbłoniastej max.szerokości około 15 mm. Z opisywaną poszerzoną kaletką współistnieją niewielkie gangliony......Kolano od miesiąca mnie bardzo boli. Na wczorajszej wizycie u ortopedy zapytałam czy można usunąć mi te płyny z kolana- lekarz odpowiedział, że żadnych płynów w kolanie nie mam. Kolano mam opuchnięte-lekarz przy dwóch wizytach w ogóle na nie nie popatrzył. Czy lekarz coś przeoczył czy ja nie rozumiem tekstu pisanego?
Zwiększona ilość płynu nie warunkuje konieczności jego usuwania. W trakcie wizyty jest obowiązek zbadania pacjenta a nie tylko "popatrzenia" . Sam przerost błony maziowej może być źródłem takich dolegliwości. W takich przypadkach wskazane jest znalezienie przyczyny przerostu błony maziowej (zapalenie, przeciążenie uraz) przed włączeniem leczenia. Warto też skonsultować się u reumatologa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.