poblem z doborem szkieł korekcyjnych przy krótkowzroczności a ZSO

4 odpowiedzi
Chciałabym powiedzieć,ze mam 21 lat i czyżby to była zaćma.?Okulary próbuję dobrac od ponad 1,5 r.Czy Zso już nigdy nie pozwoli mi dobrać nowej wady.Czy jestem skazna na stare szkła w których żle widzę.Co jeszcze powinnam zrobić by ten problem załatwić tym bardziej ,ze już wielkim bólowym problemem jest dla mnie Zso.
Przede wszystkim należy sprawdzić dokładnie wadę wzroku po porażeniu kroplami akomodacji oka i wg takiego badania dobierać okulary. Jeżeli ZSO jest nasilony to oprócz kropli należy stosować preparaty w tabletkach.

Zwykle każdemu można dobrać najbardziej optymalną dla niego opcję leczenia i korekcji wady, konieczne jest jednak dokładne badanie okulistyczne.
Witam,
ZSO- jak rozumiem zespół suchego oka?

Jesli standardowe leki bez konserwantow na bazie kwasu hialuronowego stosowane systematycznie nie pomagaja- stosuje zatyczki do punktow lzowych lub wykonuje zabieg operacyjny polegajacy na zamknięciu punktow lzowych. Poczatkowo zamykam 2 dolne a nastepnie jesli objawy nadal wystpuja 2 gorne. Zabieg zarezerowowany jest dla osob z nasilonym ZSO i jest bardzo skuteczny.
Przy doborze korekcji wspołpracuje z optometrysta.
Jesli wada sie fakycznie zmienia nalezy wykluczyc także zaćme.
Pozdrawiam
AM
#okulistykaAnnaMaria YT:Powieki #OkulistaUk
Proszę sprawdzić mapę keratometryczną rogówki - badanie aparatem Pentacam, CASIA SS OCT lub Orbscan. Długotrwałe problemy z doborem korekcji okularowej mogą wynikać z niezdiagnozowanego stożka rogówki. Warto to wykluczyć. Czy ZSO w Pani przypadku jest wtórny do choroby ogólnej np. stan po przeszczepie szpiku, choroba układowa tkanki łącznej? Jeżeli jest to tylko ZSO spowodowany czynnikami środowiskowymi typu praca przy komputerze lub klimatyzacja to nie powinien mieć aż tak dużego wpływu na dobór korekcji okularowej. Poza tym warto przeprowadzić badanie z rozszerzeniem źrenic co pozwoli wykluczyć obecność zaćmy w trakcie podstawowego badania w poradni okulistycznej.