Po 2 ciąży(2 porody naturalne) powstał u mnie rozstęp mięśnia prostego brzucha. Czy jest szansa na p

11 odpowiedzi
Po 2 ciąży(2 porody naturalne) powstał u mnie rozstęp mięśnia prostego brzucha. Czy jest szansa na ponowne zejście się tych mięśni, czy niestety nie można już nic z tym zrobić?Proszę o odpowiedź.
Jak dawno był ostatni poród? Rozstęp mięśnia prostego brzucha pomiędzy 8 a 24 jest fizjologiczny. Jeśli ten okres jest dawno za Panią to istotna jest wielkość tego rozstępu. Niektóre można wypracować poprzez ćwiczenia fizyczne, inne niestety wymagają interwencji chirurgicznej.

Dużo zmiennych na to wpływa, ale jest duża szansa, że można to "naprawić". Proszę się udać do fizjoterapeuty, który potrafi zdiagnozować i wyleczyć.
Należy nad tym pracować chociażby przy użyciu odpowiednich ćwiczeń i dobrej terapii. Jeżeli chodzi o efekty to jest kwestia mocno indywidualna i przez internet niczego nie można obiecać. Pozdrawiam
Witam
Zależy jak duży jest ten rozstęp. Jęli nie jest zbyt duży to można jeszcze ustabilizować tkanki terapia i treningiem. W innym wypadku szycie chirurgiczne.
Pozdrawiam
Na szczęście w wielu takich sytuacjach poprawa jest możliwa :).Jednak jest uwarunkowana rozległością rozejścia m.brzucha,czasem trwania tego stanu a także jaki był stan aktywności fizycznej prze ciążą i porodem.To oznacza , że do tej dysfunkcji fizjoterapeuta musi podejść indywidualnie przeprowadzając szczegółowy wywiad a także testując funkcjonalnie całe ciało.Tak więc proszę się skonsultować z fizjoterapeutą, który dobierze ćwiczenia i przekaże informacje z zakresu profilaktyki tego problemu.Pozdrawiam serdecznie.
To zależy jak dużo. Trening mięśnia poprzecznego brzucha lub szycie.
To zależy. Głównie od szerokości oraz rozległości rozstępu. Fizjoterapeuta zbada napięcie tkanek otaczających brzuch, jeśli jest podwyższone to należałoby na tych tkankach popracować technikami rozluźniającymi. Badanie USG również będzie pomocne.Pozdrawiam
Jest szansa na poprawę wprowadzając manualne opracowywanie tkanki plus ćwiczenia, ale najlepsze i najszybsze efekty daje korekcja chirurgiczna.
Witam
Wszystko zależy jaki był czas od operacji. Wystąpiło u Pani rozszczepienie kresy białej.
Proszę zgłości się do fizjoterapeuty.
Pozdrawiam Sebastian Kalata
Szczerze. Nie podejmę się żadnej tezy przez internet ponieważ każdy przypadek należy rozpatrywać osobniczo. Bo każdy człowiek jest inny. Teoria mówi, że doszło do osłabienia powięzi łączącej dwa pasy mięśnia prostego brzucha. Teraz pytanie w jakim stopniu .... dlatego nie odważę się oceniać Pani przypadku. Proszę się konsultować u żywych ludzi którzy mogą Panią zbadać.
Przepraszam ale więcej nie jestem w stanie powiedzieć.
Dzień Dobry. Należy z takim przypadkiem pracować i z pewnością jest to praca dla fizjoterapeuty. Odnośnie efektywnośći takiego leczenia jest on bardzo indywidualny.