Pleśń w ciazy

2 odpowiedzi
Witam błagam o pomoc w sprawie pleśni. Jestem w 36 tg ciazy i prowadzę dietę cukrzycowa... Jem chleb ciemny i zawsze gdy go kroję to na niżu zostają okruchy po czym nabieram masło i w tym problem, że drobinki chleba zostawaly w maśle. Dzisiaj przy robieniu kolacji zobaczyłam pleśń w maśle i się przerazilam. Nie zwracałem uwagi bo myślałam że to ciemne okruszki po chlebie ale to była pleśń!! Boję się o dziecko bo nie wiem jak długo mogłam smarować tym masłem z pleśnią chlebek może z kilka dni. Czy coś może grozić dziecku w zdrowiu psychicznym jak i fizycznym?? Czy urodzi się chore? Wariuje już ciągle siebie obwiniam. Dodam że u mnie nie było żadnych dolegliwości... Błagam o pomoc ????
Zjedzenie niewielkiej ilości pleśni raczej nie będzie mieć wpływu na stan zdrowia zarówno Pani jak i dziecka. Pani organizm poprzez swoje mechanizmy obronne powinien bez problemu sobie poradzić. W razie wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem.

Witam. Spokojnie. Najważniejsze żeby Pani przestała się denerwować bo to teraz nie jest wskazane dla dziecko i może doprowadzić do przedwczesnego porodu. Z tego co Pani pisze to trwało tylko kilka dni, na tym etapie rozwoju, kiedy dziecko jest w pełni już wykształcone taka dawka nie powinna wpłynąć w jakikolwiek negatywny sposób. Pani układ immunologiczny jak i wątroba poradziły sobie z problemem zwłaszcza że Pani nie odczuła żadnych dolegliwości. Proszę być dobrej myśli i uważać na przyszłość. Pozdrawiam