Płaskostopie

3 odpowiedzi
Witam,
Od 2 tygodni czuję takie "ściąganie" lub "ciągnięcie" w okolicy kostki wewnętrznej u prawej nogi. Najbardziej pod kostką. Ciągnięcie to jest podobne również na grzbiecie stopy w okolicy więzadła przedniego lub piszczelowego tylnego.
Zrobiłem RTG i wynik jest taki:
"Sklerotycznie przebudowana kostka dodatkowa na tylnej krawędzi kości skokowej."
Poza tym ok.
Schodzi mi ta stopa też lekko do środka, mam lekkie płaskostopie.
Rozciągam rozcięgno podeszwowe piłeczką lacrosse i widzę, że łuk stopy trochę się zaokrąglił.
Jednak przy próbie chodzenia nie na płaskostopiu odczuwam w biodrze po wstaniu z krzesła itp. taki dyskomfort i muszę to rozchodzić.
Co mogę zrobić?
Wkładki na płaskostopie?
Dodam, że jak miałem rok temu wkładki robione indywidualnie, to po pół roku chodzenia w nich też bolało mnie biodro.
Stopa faktycznie, dostosuje się do wkładek i kolana też, ale biodro wtedy boli.
Witam, obie dolegliwości mogą być być ze sobą powiązane i oddziaływać na siebie. Więcej mógł bym powiedzieć gdybyśmy się spotkali w gabinecie i mógł bym przeprowadzić dokładny wywiad i badanie funkcjonalne, w przeciwnym razie wszelkie domysły na niewiele się przydadzą. Pozdrawiam

Dzień dobry. Mam wrażenie, że odpowiadałem już na to pytanie. Proszę sprawdzić we wcześniejszych odpowiedziach. Dodatkowo, chciałbym zaznaczyć, że warto by było zbadać również staw biodrowy pod kątem mobilności - ponieważ zastosowanie wkładek, ma wpływ również na jego biomechanikę.
Pozdrawiam!
Witam,

Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą. Z Pana opisu nie mogę zbyt wiele pomóc. Warto udać się do dobrego fizjoterapeuty aby zbadał cały układ kończyn dolnych oraz stawy krzyżowo-biodrowe. Myślę, że jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest holistyczne podejście. Przyczyna może być w miejscu, które nie zostało u Pana jeszcze zbadane.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Z poważaniem
mgr Magdalena Szleągowska