plaskoglowie

5 odpowiedzi
dzien dobry,chcial bym dowiedziec sie czy jest mozliwosc poprawienia ksztaltu glowy,mam plaskoglowie i strasznie sie z tym zle czuje.
Zmiana kształtu czaszki obarczona jest dużym ryzykiem operacyjnym , dlatego ustalenie wskazań do zabiegu jest raczej wątpliwe

Dzień dobry,
zabieg kranioplastyki jest zabiegim, do przeprowadzenia którego muszą istnieć jednoznaczne wskazania medyczne. Proponuję konsultację z p. Profesorem Kazimierzem Kobusem lub Piotrem Wójcickim.

Pozdrawiam,
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Witam, niestety nie wykonuje tego typu zabiegów i nie mogę Panu doradzić. Pozdrawiam Marek Paul
Płaskogłowie w zależności od stanu nasilenia można albo korygować materiałami wypełniającymi (kwas hialuronowy, tłuszcza własny itp), albo ewentualnie rozważać operację czaszkowo-twarzową. U osób dorosłych kwalifikacja do tego rodzaju operacji jest trudna a nawet niemożliwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja bezpośrednia u Pana Profesora dr hab. n. med. Kazimierza Kobusa (chirurg plastyczny) lub Pana Profesora dr hab. n. med. Piotra Wójcickiego (chirurg plastyczny) w Polanicy Zdroju, którzy posiadają największe w kraju doświadczenie w tego rodzaju operacjach.
Dzień dobry. Wskazania do operacyjnej korekcji tego typu zniekształcenia są dość ograniczone. Na pytanie czy są takie możliwości odpowiem, ze tak medycyna współczesna dysponuje tego typu możliwościami.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka