plamy na napletku

8 odpowiedzi
Jak nazywa się choroba , białe (wchodzące w kolor przezroczyste) plamy na napletku penisa? Czy z tym iść do urologa czy dermatologa? Lekko boli kiedy dotykam tych miejsc. Po tym objawie czuję dyskomfort w kroczu , może nie ból (okolice węzłów pachwinowych).
ps. Byłem już u dwóch dermatolog i jedna przepisała mi maści przeciwgrzybiczne, nic nie pomogło; druga przeciw bakteryjne i nic nie pomogło.
Szanowny Panie…
powyższy opis nie pozwala na postawienie jednoznacznego rozpoznania. Proponuje udać się do dermatologa - najlepiej tego który juz rozpoczął u Pana proces leczenia. W razie niepowodzenia zapraszam do Skin Laser Lubelscy na konsultację dermatologiczną.

Witam. Może to być leukoplakia , liszaj twardzinowy i zanikowy lub inne schorzenia. Konieczna konsultacja, ew. badania dodatkowe-mykologia, wycinek. Zmiany w tej okolicy wymagają szybkiego leczenia. Pozdrawiam
Dzień dobry,
W celu postawienia odpowiedniej diagnozy i leczenia zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam,
Marcin Zakrzewski
Może to być drożdżyca lub liszaj twardzinowy i zanikowy-proponuję dermatologa
Szanowny Panie
przekazane przez Pana informacje są ograniczone i nie pozwalają na postawienie diagnozy . W diagnostyce różnicowej zmian zlokalizowanych w okolicach genitalnych w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę tło infekcyjne zmian( infekcje grzybicze, mieszane, wirusowe) ale również( po wykluczeniu na podstawie szczegółowego wywiadu , badania fizykalnego , czy niezbędnych uzupełniających badań laboratoryjnych w/w schorzeń ) zmiany nieinfekcyjne takie jak m.in zmiany na tle alergicznym , łuszczyca, liszaj płaski, twardzinowy , bielactwo i szereg innych.
Mągą być to grudki perliste prącia , które nie są zmianami chorobiowymi, ale odmianą fizjologicznego wyglądu prącia i nie wymagają leczenia. Dla postawienia precyzyjnego rozpoznania - niezbędne jest badanie. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalsak-Górska dermatolog, wenerolog
Ocena należy do dermatologa, ale jedynie w gabinecie lekarskim można po badaniu zmian, ewentualnie badaniach dodatkowych i zebraniu wywiadu chorobowego zastanowić się nad dalszym postępowaniem i stawianiem rozpoznania.
Nie jest możliwe rozpoznanie na podstawie opisu.Rzeczywiście wygląda najbardziej na zmiany grzybicze- natomiast czasem trzeba zastosować tabletki albo po prostu inna maść. Mimo poprzednich niepowodzeń radziłabym wizytę u dermatologa..