plamki na przedramieniu

3 odpowiedzi
witam. odnosnie tych plamek na przedramieniu,dermatolog dal jakas masc z antybiotykiem,robilo sie bledsze ale wlasnie pod wplywem cieplejszej wody,wysilku fizycznego,potu robia sie znowu czerwonkawe,postac liszajowata jak to lekarz napisal na skierowaniu,czyli teraz nalezy udac sie do dermatologa czy znowu do dermatologa?
Każde pytanie wyświetla się u mnie jako nowe i nie bardzo wiem czy już rozmawialiśmy na temat plamek na przedramieniu. Generalnie trudno rozpoznać schorzenie po samym opisie. Praca dermatologa polega głównie na oglądaniu. W pierwszej kolejności należy wykonać zdjęcia (nawet telefonem komórkowym) w świetle dziennym i bez lampy błyskowej. Zdjęcia robimy wtedy kiedy jest gorzej. I tak trzeba pokazać się u dermatologa najlepiej kiedy jest gorzej lub chociaż ze zdjęciami

Powinna Pani udać się do alergologa , jeśli zmiany są przewlekłe to należy zrobić badania potrzebne do diagnostyki.
Pozdrawiam Iwona Stajkowska
Jęśli to lekarz POZ napisał "postać liszajowata" to jednak proponuję zweryfikować zmiany u dermatologa.