Piszę w imieniu mojej dziewczyny ty jedna z jej wiadomość Mam duży problem z nazwaniem emocji, cho

3 odpowiedzi
Piszę w imieniu mojej dziewczyny
ty jedna z jej wiadomość
Mam duży problem z nazwaniem emocji, choć myslałam, że z wyrażeniem, ale za bardzo je wyrażam i są one często skrajne, dlatego teraz też takie są i nie wiem jak na to odpowiedzieć i od czego zacząć
Często ma tak że nie wie co czuje , nic jej się nie chce , lub że ma na wszystko wyjebane, lub pusze że nic nie wie . mówi też że czasami jest wesoła a potem nagle smutna i nic nie wie , i ma skrajne emocje
co może z tym wszystkim zrobić , co ma robić żeby tak nie było , szukam rady dla niej , jak ją odpowiednio wspierać
Dzień dobry, jeśli dobrze zrozumiałam, oboje Państwo jesteście zaniepokojeni sposobem funkcjonowania Pana dziewczyny. Z treści napisanej wiadomości można wywnioskować, że ona sama jest prawie świadoma, że nie rozumie co i dlaczego pojawia się w jej życiu wewnętrznym i zdaje sie wie, że można dążyć do lepszego panowania nad tym, wie również, że wyraża emocje w intensywnej formie i być może wolałaby umieć tym lepiej zarządzić. Są różne drogi dojścia do tego - można czytać o emocjach, chodzić na warsztaty a można również skorzystać z psychoterapii, do czego zachęcam.
Nie wiem w jakim jesteście Państwo wieku, ale to nawet nie jest ważne, bo zawsze emocje są ważną informacją o nas samych, podpowiadają nam, co jakie dla nas jest i gdy już nauczymy się z tego korzystać to sprawia, że żyjemy pełniej. Życzę inspirującego odkrywania siebie. Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba

Dzień dobry, silne, intensywne, negatywne emocje są źródłem silnego stresu i niepokoju. Najważniejsze jest znalezienie przyczyny i momentu, od którego problem z zaburzeniem emocji się pojawił. W tym celu zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, aby rozpocząć pracę nad zaakceptowaniem, rozpoznawaniem i konstruktywnym wyrażaniem emocji. Niestety negatywnych emocji nie możemy wyeliminować, ale możemy je "oswoić" w taki sposób, żeby nie zaniżały jakości naszego życia.
Pozdrawiam serdecznie, Natalia Kabała- Michna
Najbardziej kompleksowe będzie wsparcie specjalisty. Pozdrawiam