Piłowanie zębów

26 odpowiedzi
Witam. Mam problem z długością i kształtem zębów. Gdzie można wykonać zabieg piłowania czy też konturingu w Poznaniu? Jak trzeba przygotować się do takiego zabiegu?
Witam, pewnie zapytać trzeba wśród lekarzy z Poznania a nie z Warszawy. Wskazania do reconturingu ocenia lekarz po badaniu pacjenta, nie jest to bowiem kwestia wyłącznie urody zębów ale przedewszystkim ich funkcji oraz fizjologii.

trzeba przed zabiegiem urzywać preparaty na nadwrażliwość zębów ,do zmiany kształtu zęba najlepsza jest licówka a nie piłowanie
Niestety mogę pomóc tylko częściowo, bowiem nie znam żadnego dentysty z okolic Poznania. Jeśli chodzi jednak o zmianę długości zębów z reguły nie wiążę się to ze znacznym szlifowaniem raczej drobnymi korektami przy użyciu krążków ściernych. Jednak bez możliwości zapoznania się z konkretnym problemem, wolałbym nie rozwijać tematu. Pozdrawiam
Żałuję ,że nie pracuję w Poznaniu,
Niestety nie wiem gdzie w Poznaniu wykonują taki zabieg,pozdrawiam
Witam serdecznie,
Przed wykonaniem takiego zabiegu trzeba najpierw dokładnie zaplanować finalny efekt oraz czy zmiana kształtu nie będzie miała negatywnego wpływu na zdrowie zębów poprzez zmianę zgryzu. W zależności od zakresu zabiegu stomatolog na konsultacji może wspomnieć o koniecznym przygotowaniu. Zdecydowanie nie polecam takiego zabiegu bez wcześniejszego zaplanowania.
Pozdrawiam,
Witam, bardzo mi przykro ale nie znam stomatologów w Poznaniu. Pozdrawiam
Witam, z takim problemem należy zgłosić się do dentysty protetyka. Zaproponuje rozwiązania, które będą satysfakcjonujące np. licówki bądź korony. w przypadku niewielkich nieprawidłowości rzeczywiście można opiłować zęby jednak w bardzo ograniczonym zakresie, kosmetycznym. Większe zmiany wymagają już współpracy protetyka, o czym już wspomniałam. Zapraszam do gabinetu w Warszawie:)
witam!
Nie wiem niestety.
Przyjmuję w Szczecinie
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam nie jestem z Poznania tylko z Wrocławia .Pozdrawiam
Witam, niestety nie znam dentystów w Poznaniu, pytanie nie do mnie Pozdrawiam Ewa Szymanowska
Szanowna Pani/Szanowny Panie, zajmujemy sie stomatoogią estetyczną. Jedną z metod, która stosujemy jest konturing. Decyzja o wyborze tej czy innej metody zapada oczywiśćie wspólnie z pacjentem po badaniu i poznaniu oczekiwań. Zabieg konturingu co do zasady nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań gdyz jest procedurą mało inwazyjną. Serdecznie zapraszam do naszego gabinetu w Poznaniu. Ukłony Rafał Radzewski
Przede wszystkim lekarz musi obejrzeć zęby i zdiagnozować problem . Czasami kształt można poprawic wykonując konturing a czasem konieczna jest interwencja protetyczna tj licówki lub korony . Niestety nie mogę polecić lekarza w Poznaniu .
Pozdrawiam
Lek. stom. A. Szlendak
Dzien dobry,
jestem lekarzem z Warszawy, nie znam poznanskich lekarzy.
Przepraszam,ale mieszkam i pracuję w Gdańsku.Pierwszy i ostatni raz w Poznaniu byłam 40 lat temu,więc nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.
Witam
Nadanie nowego kształtu zębów nie wymaga przygotowań ze strony pacjenta, na pewno konieczna jest konsultacje podczas której ustalimy jakie są oczekiwania Pani/Pana. Jeżeli, to drobna poprawa estetyki otrzymamy ją przy użyciu materiału światłoutwardzalnego lub zeszlifujemy część szkliwa. Jeśli poprawa estetyki wymagałaby znaczących zmian wtedy możemy użyć licówek. Zapraszam na spotkanie w gabinecie. Pozdrawiam Marcin Grochocki
Witam serdecznie,
Nie wykonuje się takich zabiegów. Grozi to uszkodzeniem zęba. Trzeba umówic sie na konsultacje. Lekarz oceni, czy potrzebna będzie korekta kompozytem czy wykonanie licówek kompozytowych lub porcelanowych. Prosze umówic sie najpierw na konsultacje .
Pozdrawiam,

Tomasz Szumowicz
Witam;
Moje miejsce pracy to Trójmiasto :) z Poznaniem nie pomogę;

Pozdrawiam
Witam, tego rodzaju pytanie należałoby skierować do lekarza zajmującego się stomatologią estetyczną. Pozdrawiam
Witam,
w takim przypadku trzeba umówić się na wizytę do lekarza, żeby indywidualnie rozpatrzył przypadek. Można rozważyć wykonanie licówek, koron lub zmiany kształtu brzegów siecznych przez polerowanie w zależności od tego, jak bardzo należałoby zmienić kształt/długość zębów. Zapraszam do DentalSand w Gdyni:)
Dzien dobry
niestety nie orientuje sie w rynku usulug stomatologicznych w Poznaniu.
pozdrawiam
Joanna Trzepatowska
Witam,
zabieg korekty kształtu zębów można wykonać u lekarza zajmującego się stomatologią estetyczną. Zakres usług najlepiej jest sprawdzić na stronie gabinetu, a na pierwszą wizytę przygotować się jak do standardowej wizyty.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Kaniewska
Jeżeli chodzi o Poznań to mogę polecić dra Przemysława Matławskiego. Pierwsza wizyta to i tak ustalenie planu leczenia więc pacjent dowie się wszystkiego na tej wizycie.
Polecam Panią dr ortodontę Aleksandrę Lewandowską z Poznania. Pozdrawiam
Witam.
Pracuję w Trójmieście.
Zapraszam do centrum Eurodent.
Pozdrawiam
Szanowni Państwo, wybierając się na zabieg konturowania zębów zalecamy zapoznać się poniższymi wskazówkami.
Po wizycie kwalifikacyjnej zalecamy zaszczepić się przeciwko żółtaczce typu B. Szczepienia są odpłatnie wykonywane w Poradniach Lekarza Rodzinnego. W zależności od trybu szczepień odporność nabywa się po 6 do 12 tygodni od 1. szczepienia. Nie zaleca się ponownego szczepienia osób uprzednio zaszczepionych w schemacie podstawowym. U osób zdrowych nie podaje się dawki przypominającej szczepionki. W tym czasie oczekiwani na zabieg należy wykonać inne zalecenia lekarskie jak odbycie zaleconych konsultacji specjalistycznych lub wykonanie badań. Ważnym elementem przygotowania do zabiegu jest normalizacja masy ciała, otyłość a także kacheksja utrudnia optymalne przeprowadzenie operacji oraz zwiększa ryzyko powikłań okołooperacyjnych i stanowią przeciwwskazanie do niektórych operacji w trybie planowym.
Do zabiegów kontórowania zębów konieczne jest wykonanie następujących badań:
- morfologia krwi z płytkami
- aPTT, INR,
- antygen Hbs, przeciwciała anty-HCV,
- ekg.
Do zabiegu szlifowania mogą być konieczne dodatkowe badania laboratoryjne i obrazowe. Na 3-4 tygodnie przed planowanym zabiegiem zostaniecie państwo telefonicznie powiadomieni o terminie zabiegu. Do czasu zabiegu należy uzupełnić zlecone przez lekarza konsultacje, badania laboratoryjne i obrazowe.
Przy ustalaniu terminu zabiegu należy wziąć pod uwagę cykl menstruacyjny. Najlepszym momentem na operację jest tydzień po zakończeniu krwawienia miesięcznego.
W przypadku infekcji dróg oddechowych lub innych zakażeń (katar, kaszel, gorączka, dreszcze, stosowanie antybiotyku) wskazane jest odroczenie zabiegu do czasu wyleczenia infekcji. Jeśli nie zostały spełnione warunki postawione przez chirurga lub anestezjologa to należy o tym fakcie niezwłocznie koniecznie poinformować pracownika rejestracji NZOZ Eskulap. Umożliwi to ponowną konsultację lekarską i optymalne przygotowanie do liftingu.

Stosowanie leków rozrzedzających krew w okresie okołooperacyjnym zwiększa krwawienie i z tego powodu jeśli to możliwe powinny zostać odstawione. Kwestę odstawienia leków przeciwzakrzepowych należy przedyskutować z chirurgiem lub lekarzem rodzinnym!
aspiryna, polopiryna, acard, polocard itp oraz areplex, plavix, zylt, clopidix, clopidogrel itp odstawić na 7 dni przed planowanym zabiegiem konturowania
acenocumarol, sintrom, warfin itp odstawić na 4 dni przed zabiegiem
W dniu zabiegu należy nie jeść i nie pić przez 5 godzin przed zgłoszeniem się na zeszlifowanie. Przyjąć leki zgodnie z codziennym harmonogramem. W przypadku stosowania insulin lub leków przeciwcukrzycowych należy skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. Nie należy golić owłosienia z okolicy która będzie szlifowana. Wybierając się na zabieg proszę wziąć ze sobą:

Dotychczasową dokumentację medyczną
zlecone konsultacje specjalistyczne
wyniki badań laboratoryjnych oraz ekg
zaświadczenie o przebytym szczepieniu przeciwko żółtaczce typu B
wyniki badań obrazowych (USG, RTG, KT...)
Rzeczy osobistejakie badania przygotować do zabiegu lub operacji
piżama
przybory toaletowe (mydło, pasta i szczoteczka do zębów...)
mały ręcznik
laczki lub obuwie zamienne
zapasowy komplet bielizny
Leki stosowane przewlekle
przeciw nadciśnieniu tętniczemu
insuliny
przeciwalergiczne
inne
Telefon kontaktowy do rodziny i/lub telefon komórkowy
Po zabiegu:
Po zabiegu w znieczuleniu miejscowym z sedacją anestezjologiczną stan świadomości pacjenta jest zdecydowanie lepszy w porównaniu ze znieczuleniem ogólnym. Po zastosowaniu sedacji pacjent może być nieco senny, przez kilka godzin po zabiegu może być podłączony do aparatury monitorującej i kroplówek. W niektórych przypadkach stosowana jest założona na twarz niewielką plastikowa maseczkę, przez którą ma podawany do oddychania tlen. Jest to normalne, rutynowe postępowanie - nie należy się tym niepokoić.
Po zabiegu w znieczuleniu ogólnym większość pacjentów jest podsypiająca i nie w pełni świadoma. Stan taki utrzymuje się zazwyczaj kilka godzin. W tym okresie mogą pojawić się dreszcze spowodowane wychłodzeniem ciała oraz nudności i wymioty spowodowane środkami podawanymi w czasie operacji. Po znieczuleniu ogólnym pacjent może być nieco senny, przez kilka godzin po zabiegu może być podłączony do aparatury monitorującej i kroplówek. W niektórych przypadkach stosowana jest założona na twarz niewielką plastikowa maseczkę, przez którą ma podawany do oddychania tlen. Jest to normalne, rutynowe postępowanie - nie należy się tym niepokoić.
Powrót do domu:
Po większości zabiegów konturowania zębów powrót do domu odbywa się kilka godzin po zabiegu lub rano, następnego dnia po operacji. Ze względu na leki znieczulające stosowane podczas operacji, przez 24 godziny nie należy prowadzić samochodu. Zalecamy, aby w trakcie powrotu do domu i pierwszej doby po operacji zapewnić sobie opiekę osoby dorosłej. Na Państwa życzenie lekarz powinien zamówić taksówkę, która odwiezie Państwa do domu. Po niektórych zabiegach możliwy jest samodzielny powrót do domu samochodem lub samolotem, należy zapytać o to lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Do czasu wizyty kontrolnej należy wykonywać codzienną toaletę rany oraz stosować zapisane leki według wskazówek chirurga.
Wizyta kontrolna:
Po zabiegu otrzymają Państwo numer kontaktowy, aby w razie pytań lub wątpliwości skontaktować się z dentystą wykonującym zabieg.
Po większości zabiegów wizyta kontrolna wyznaczana jest pomiędzy 7 a 14 dniem po operacji.