Pije ok 2,5 / 3 l wody dziennie. Chcę być dobrze nawodniona, poza tym często czuję pragnienie. Jak s

2 odpowiedzi
Pije ok 2,5 / 3 l wody dziennie. Chcę być dobrze nawodniona, poza tym często czuję pragnienie. Jak się jednak okazuje mój organizm jest odwodniony. Nie wiem co zrobić i do jakiego specjalisty się udać aby zmienić tą sytuację.
Witam, proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić bardzo dokładne badania. Może spożywa Pani zbyt małą ilość sodu? Można spróbować zatrzymać wodę w organizmie dzięki domowym izotonikom , wrzucam przepis:
- 500ml wody
- szczypta soli (sód ma działanie zatrzymujące wodę w organizmie)
- miód i cytryna do smaku
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Również ponawiam pytanie - skąd Pani wie, że Pani organizm jest odwodniony? Zapraszam na konsultację w celu zweryfikowania dzienniczka żywienia, być może przyczyna tkwi w żywieniu i systemie nawadniania. Jeśli nie to sugerowałabym wizytę u lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania podstawowych badań krwi i moczu,
pozdrawiam, mgr Iwona Wanat