Pierwsza wizyta

8 odpowiedzi
Dzień dobry,
umówiłam się na wizytę do ortopedy przez serwis znanyLekarz.pl
Będzie to moja pierwsza wizyta, w wyborze opcji zaznaczono konsultacja ortopedyczna.
Mam w związku z tym pytanie, czy konsultacja ortopedyczna jest równoznaczna z usg ortopedycznym?
Mam problem z kolanem po upadku na nartach, i zależy mi właśnie na badaniu usg.
Z góry dziękuję za odpowiedź
To zależy od miejsca, gdzie pani umówiła się na wizytę, konsultacja i usg to różne rzeczy, choć czasem badanie USg jest wliczone w cenę konsultacji

Z reguły tak ale cena za wizytę bez USG jest niższa
Dobry Wieczór
Niestety ale ja nie wykonuję USG.
Pozdrawiam.
cena za USG i konsultację ortopedyczną jest zwykle wyzsza niż sama konsultacja ortopedyczna
Dziękuję za pytanie. Konsultacja ortopedyczna nie jest równoznaczna z badanie usg. O konieczności wykonania jednego z badań obrazowych decyduje lekarz ortopeda po badaniu klinicznym, w zależności od potrzeb. Wielu z ortopedów wykonuje na własne potrzeby badanie usg narządu ruchu, jednak jest to zazwyczaj badanie dodatkowe, uzupełniające badanie kliniczne. Po urazie narciarskim może okazać się konieczne wykonanie badania rezonansu magnetycznego, który to jest badaniem dokładniejszym w ocenie niektórych struktur kolana takich jak: więzadła, łąkotki czy chrząstka stawowa. Jednak jeszcze raz chciałbym podkreślić, że o potrzebie wykonania danego badania powinien zadecydować ortopeda po badaniu klinicznym.
Z wyrazami szacunku
Paweł Zalita
Witam, niektórzy ortopedzi wykonują również usg ortopedyczne, ale rzadko jest to jednoczesne z konsultacją ortoledyczną. Najczęściej ortopeda po zbadaniu chorego decyduje czy potrzebne są dodatkowe badania, takie jak usg czy rtg i zleca je, następnie analizuje wynik na następnej wizycie. Jeśli zależy Pani na usg to raczej musi Pani szczegółowo dopytać o zakres usług pracy zapisywaniu się.
Dzień dobry
Konsultacja ortopedyczna nie jest równoznaczna z wykonaniem USG ortopedycznego. Dokładne badanie USG wymaga często czasu równego długości czasu konsultacji. Proszę mieć na uwadze iż wykonywanie USG w dniu urazu bądź na dzień po urazie obniża jego wartość diagnostyczną.

Pozdrawiam
Nie każdy ortopeda wykonuje badanie USG. Należy sprawdzić czy konkretny lekarz wykonuje to badanie obrazowe.