Ostatnio w pracy źle stanąłem i upadłem. Noga mi spuchła i nie mogłem na nią stanąć. Pojechałem na p

15 odpowiedzi
Ostatnio w pracy źle stanąłem i upadłem. Noga mi spuchła i nie mogłem na nią stanąć. Pojechałem na pogotowie gdzie zrobiono mi prześwietlenie i założono longetę gipsową. Stwierdzono, że mam oderwanie fragmentu kostnego ze szczytu kostki bocznej, a poza tym części kostne tworzące prawy staw skokowy są bez zmian. Nie poinformowano mnie natomiast ile mam nosić tę longetę i po jakim czasie pójść na kontrolę do POZ (bo tam zlecono mi kontrolę), a ja z tego wszystkiego nawet nie zapytałem ile mam to nosić. ktoś tu może mi powiedzieć ile mam to nosić czy muszę się udać do chirurga?
proponuję udać się do ortopedy.

Udac się na kontrole do Ortopedy
Pytanie to należy skierować do chirurga ogólnego lub ortopedy, ja jestem chirurgiem stomatologicznym
Witam serdecznie,
Unieruchomienie kończyny należy utrzymać przez okres 6 tyg., po tygodniu czasu proponowałbym udać się do poradni chirurgicznej celem kontroli.
Pozdrawiam
Proszę poprosić lekarza POZ o skierowania do Poradni Chirurgicznej i umówić wizytę w najbliższej Poradni Chirurgicznej.
Proszę zgłosić się do ortopedy.
Oroponuje raczej konsultację ortopedy
Dzień dobry

Leczenie złamania awulsyjnego należy prowadzić pod kontrolą chirurga.
Unieruchomienie utrzymuje się w zależności od konkretnego rodzaju i rozległości złamania.
Można także rozważyć unieruchomienie w ortezie.
Zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam
Jasiuk
Witam
To pytanie do ortopedy.
Pozdrawiam Marcin Migaczewski
Nalezy udac sie na kontrole do poradni ortopedycznej lub ew chirurgicznej. Trudno ocenic nie znajac dokladnie sprawy.
Szanowny Panie, uszkodzeniami tkanek twardych (kości) zajmują się ortopedzi, proszę ich pytać o zdanie. Pozdrawiam serdecznie.
W przypadku złamań kostek od 4tygodni i dłużej ale to indywidualne i zależy od rozległości uszkodzenia.Chyba jednak -chirurg.
Zwykle szynę stosuje się 2 tygodnie - do najbliższej kontroli. Należy udać się do lekarza POZ, ale chyba tylko po skierowanie do Ortopedy, nie sadzę że będzie się czuł na siłach poprowadzić przypadek ewidentnego uszkodzenia kostno-stawowego. Może Pan/Pani wymagać operacji.
Powinien Pan zgłosić się na wizytę kontrolną do chirurga, zgodnie z zaleceniem lekarza, który założył Panu longetę. KOntrola jest wskazana po 7-10 dniach.
Witam - konieczna kontrola chirurgiczna 7 dni po urazie. Pozdrawiam