Ostatnio mam problem z opanowaniem swoich emocji: często jestem rozdrażniona, zła, właściwie z błahy

16 odpowiedzi
Ostatnio mam problem z opanowaniem swoich emocji: często jestem rozdrażniona, zła, właściwie z błahych, codziennych powodów(kolejka w sklepie), niestety nie zawsze panuję nad sobą w takich momentach. W innych momentach/dniach jestem smutna, bywa że płaczę, nic mi się nie chce, nie widzę sensu w robieniu czegokolwiek.
Mam również problem w znalezieniu odpowiedniego partnera. Dotychczas większość moich związków psuła się ze względu na zdradę partnera. Pociągają mnie też zwykle mężczyźni.. niedostępni. Chciałabym to zmienić. Czy z takimi "problemami" należy udać się do psychologa, czy poczekać, aż "same jakoś się rozwiążą"?
Dzień dobry. Z takimi problemami warto pójść na konsultację do psychologa. Zazwyczaj same się nie rozwiązują. Warto na takim spotkaniu przyjrzeć się skąd są takie problemy emocjonalne jak wzmożona pobudliwość i drażliwość lub smutek. Może to właśnie emocje związane z problemami w związkach. Warto też więc wspólnie z psychologiem poprzyglądać się czemu głównie niedostępni mężczyźni Panią pociągają i co się działo w Pani dotychczasowych związkach. To, że chciałaby Pani zmian w swoim życiu jest dobrym początkiem aby z pomocą psychologa zacząć to robić.
Do czego serdecznie zachęcam.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz

Dzień dobry. Opisuje Pani trudności, które przejawiają się w codziennym funkcjonowaniu oraz na poziomie relacyjnym. Warto podjąć psychoterapię w celu dotarcia do przyczyn takiego przeżywania świata i ludzi (co m.in. wytłumaczy fascynację "niedostępnymi" mężczyznami). Warto podjąć terapię w nurcie psychodynamicznym. Pozdrawiam.
Witam Panią serdecznie!
W sytuacjach dla nas ciężkich, trudnych warto udać się na wizytę do psychologa, chociażby dlatego,żeby spojrzeć na to, co nas spotyka z nieco innej perspektywy. Czasami jest tak, że coś,co wydaje się nam końcem świata, wcale nim nie jest...i chociaż wszyscy dokoła mówią nam że "wszystko będzie dobrze", jeśli sami nie zobaczymy szansy dla siebie - nikt nas nie przekona do zmiany. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!
Milena Wyszyńska
Witam serdecznie,
same się nie rozwiążą a wręcz mogą pogłębić. Jak najbardziej konsultacja i ewentualna dalsza droga współpracy pozwala dzięki różnym technikom zrozumieć zachowania ale także pracować nad ich niwelowaniem. Zachęcam do spotkania z psychologiem. Pozdrawiam ciepło.
Witam.
Diagnoza przez Internet to mrzonka, oczywiście, należy przejąć się swoim stanem i kierować się pragnieniem, które Pani opisała, w tym celu, wizyta u psychoterapeuty może rozjaśnić puste kartki.
Terapia, która skupia się na relacjach i "powodzie" w nas oraz zmianie tego powtarzającego się schematu, to terapia psychydynamiczna
Polecam również masaże relaksacyjne i zrobić coś dobrego dla swojego ciała (jakąś formę przyjemnośći, nie wiem co to dla Pani może być, ale chwilowo powinno przynieść ulgę).

Z poważaniem,
Monika Adamska
Dzień dobry,

Jeśli Pani trudno jest poradzić sobie samej, warto się udać po pomoc do psychoterapeuty. na pierwszej konsultacji taka osoba pomoże Pani bardziej określić Pani problem i podjąć decyzję,o ewentualnym podjęciu terapii.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Dzień dobry,
Najpierw odpowiem na kwestie związane z relacjami, o które Pani zapytała. Jeśli pewien wzorzec działania w określonych sytuacjach powtarza się przez jakiś czas np.: określony wzorzec wchodzenia w relacje, wybieranie określonego typu partnerów, to może być trudno zmienić się samej i może okazać się potrzebna profesjonalna pomoc.
Zmienność nastrojów, o których Pani pisze pojawianie się smutku i złości, które są nadmierne lub nieadekwatne do sytuacji mogą wskazywać na potrzebę rozwijania umiejętności łagodzenia stresu i regulowania emocji. Takie umiejętności można rozwijać w trakcie psychoterapii. Sugeruję Pani kontakt z psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, a jeśli nie ma w Pani okolicy takich specjalistów to z innym psychoterapeutą o wykształceniu psychologicznym.

Pozdrawiam
Magdalena Tylko
Same raczej się nie rozwiążą. Wizyta u psychologa może dużo zmienić. Polecam
Jeśli czuje Pani,że chce coś zmienić w swoim życiu serdecznie zapraszam, bo na rozwój i zmiany zawsze jest miejsce:)
Witam z Pani opisu wynika, że najprawdopodobniej doświadczenia Pani przejściowego kryzysu psychicznego. Objawia się on zmiennością nastrojów oraz rozdrażnieniem (dysforia). Podczas wizyty psychoterapeutycznej moglibyśmy postarać się odnaleźć co jest główną przyczyną aktualnego stanu w którym się Pani znajduje. Jak najbardziej możemy również popracować nad tym w jaki sposób tworzy Pani bliską relację emocjonalną z partnerem i to jak Pani następnie w niej funkcjonuje.

Zapraszam do kontaktu,
Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Polecam konsultację u psychoterapeuty.
Myślę, że warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Niekiedy będąc w problemie trudniej nam spojrzeć na niego z różnych stron i tym samym znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Pozdrawiam
Dzień dobry, spróbowałabym z wizytą u psychologa. Pozdrawiam. Katarzyna Zalewska
Witam serdecznie,

Rozumiem, że skoro zadaje Pani to pytanie jest Pani w trudnym momencie życia i zastanawia się nad tym, co dalej. To, co dzieje się w Pani życiu sprawia, że nie czuje się Pani dobrze: zmienne nastroje oraz negatywne doświadczenia w kontaktach z mężczyznami. Niestety problemy rzadko rozwiązują się same, zwłaszcza tego typu. Zachęcam do skorzystania z pomocy terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
Witam ,

Trudności z opanowaniem emocji wynikać mogą z kryzysowej sytuacji życiowej , przemęczenia, nadmiernego strasu, ale także zaburzeń osobowości.
Zachęcałabym do konsultacji z psychologiem. Zdiagnozuje i pomoże wybrać najlepsze metody radzenia , rozumienia siebie i wyrażania swoich emocji.
Podczas indywidualnych spotkań będzie mogła Pani również przepracować swoje relacje z mężczyznami.

Pozdrawiam
Dagmara Maćkiewicz
Witam. Jak najbardziej o trudnościach, o których Pani pisze warto porozmawiać z psychologiem. Czekanie aż "problemy same jakoś się rozwiążą" nie jest dobrą metodą. Najczęściej "samo nic się nie dzieje", a poprawa samopoczucia i funkcjonowania wymaga naszego zaangażowania i pracy, czasami przy pomocy specjalisty.