Osad po wycięciu migdalow

5 odpowiedzi
11 dni temu usunięto mi migdały ,niby boli mniej ,zszedł strup a w miejscach po migdałach
Pojawiły się przezroczysto białe o wyglądzie flegmy osad. Nie wiem czy to się jeszcze czyści czy po prostu coś nie tak . Smak tego nieprzyjemny jak przed zabiegiem . Mieszkam w Kanadzie wizytę do lekarza mam w październiku i wcześniej raczej nie, i tak się denerwuje ze coś nie tak. Proszę odpisać jeśli ktoś miał takie problemy ,albo poradę lekarza . Dziekuje
Biały "osad" w miejscu po usunięciu migdałków to nic innego jak włóknik - prawidłowo przebiegający proces gojenia - nie powinno się tego osadu - włóknika usuwać mechanicznie bo grozi to poważnym krwawieniem; zaleca się płukanki odkażające

jesli cuchnie i jest zó.to białe to włuknik schodzi z nisz migdałkowych .Prosze bardzo uważac nie podejmować wysiłku fizycznego do 14-16 dni po operacji z uwagi na najwieksze ryzyko tzw póznych krwawien w tym okresie .
Pozdrawiam A.Kasztelan Laryngolog
Witam, migadłki podniebienne goją się 2 tygodnie. Przez ten czas, w miejscu po migdałakach jest strup biały. Gdy on odpadnie, to znaczy, że wszystko jest już zagojone.
Pozdrawiam serdecznie.
Łapienis Magdalena
Bez badania niewiele mogę pomóc. Wydaje się jednak z opisu, że gojenie jest prawidłowe.
Witam serdecznie!
To tzw. włóknik - w trakcie gojenie będzie stopniowa regresja tych zmian.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl