Orientacja seksualna

1 odpowiedzi
Witam. Mam pewien dylemat. Mam 17 lat i jestem biseksualistką. W moim liceum jest pewna dziewczyna, która chodzi ze mną do klasy. Mój dylemat jest taki, że ona ma chłopaka ale bardzo często się ona do mnie przytula, jak chodzimy po korytarzu to bardzo często lubi chodzić ze mną za rękę. Ona jest też introwertykiem a ja ekstrawertykiem. Nie ukrywajmy jest moją przyjaciółką i ją bardzo kocham niczym siostrę. Ona jest też wrażliwa, wiele razy chciałam się zapytać czy jest hetero czy bi ale za każdym razem bardzo się boję jak ona na to moje pytanie zareaguje. Ona jest dla mnie ważna i nie chcę żeby się ode mnie odsunęła albo sobie jakoś dziwnie pomyślała. To jest trochę dziwne bo jak się na mnie czasami wkurzy to mówi, że ją nie kocham. Nw co ja mam o tym wszystkim myśleć. Kocham ją i mi na niej zależy. Nw co mogę zrobić żeby się dowiedzieć szczerej prawdy o jej orientacji. Wiele razy chciałam z nią p tym pogadać ale się bardzo boję. Bardzo proszę o pomoc, co mogłabym zrobić żeby mi powiedziała prawdę. Nie ukrywam chciałabym być z nią bo jestem bi i mi niekoniecznie mi przeszkadza, że ona ma chłopaka. Ale żebym z nią była jako para muszę mieć 100% pewności, że ona
jest.też bi i że ona chce ze mną być. Ja jestem bardzo wrazliwa i boje sie co moge uslyszec. Bardzo prosze o rade o jakas pomoc co moge zrobic. Z gory dziekuje. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
O jej orientacji seksualnej tylko ona sama może ci powiedzieć. Jej zachowania typu przytulanie się i mówienie, że kocha mogą wcale nie oznaczać jej biseksualnej orientacji, tylko przyjaźń i sympatię do ciebie. Ponadto ma chłopaka. Myślę, ze dobrze by było gdybyś utrzymywała z nią kontakt i przy odpowiedniej sytuacji, kiedy będziecie mogły spokojnie porozmawiać zapytała ją jakie osoby preferuje?, że się nad tym zastanawiasz bo jej zachowanie jest takie bardzo ciepłe do ciebie. Nie musisz, jeżeli się obawiasz, mówić o swojej orientacji.
Pozdrawiam serdecznie
Alicja Maliszewska