Opinia na temat diety oczyszczającej Pani Dąbrowskiej.

8 odpowiedzi
Witam, mam pytanie odnośnie diety oczyszczającej organizm Pani dr Dabrowskiej. Bardzo prosiłabym o opinie Pani na temat tej diety.Pozdrawiam
Witam. Dieta dr.Dąbrowskiej to dieta warzywno-owocowa, ubogooenergetyczna, z dosyć dużą zawartością cukrów. Z tego powodu mogą sobie pozwolić na nią tylko osoby zdrowe i w krótkim okresie czasu (zwykle około 2 tygodni). Może być alternatywą w początkowym okresie odchudzania, ale potem koniecznie z przejściem na zbilansowaną dietę z umiarkowanym deficytem kalorycznym, aby uniknąć efektu jo-jo. Osobiście nie jestem zwolenniczką tej diety. Pozdrawiam.

Witam, dieta oczyszczająca dr Dąbrowskiej może wnieść wiele korzyści (utratę masy ciała, oczyszczenie organizmu, odciążenie organów, wzmocnienie układu odpornościowego i wiele innych) jeśli zostanie prawidłowo przeprowadzona, ale bardzo ważne jest również przygotowanie do tej diety jak i stała zmiana nawyków żywieniowych po zakończeniu diety warzywno-owocowej. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
uważam Dietę oczyszczającą pani dr Dąbrowskiej za bardzo dobrą. Sama ją robiłam i wspaniale oczyściłam swój organizm. Jest ona jednak przeznaczona do osób zdrowych i musi być przeprowadzania pod opieką dietetyka , przynajmniej wyjście z tej diety. Wyjście z diety jest bardzo ważne ponieważ szybko o efekt jojo.
Pozdrawiam i mam nadzieję że wystarczająco odpowiedziałam na pytanie .
Witam serdecznie.
Dieta dr Dąbrowskiej jest dietą eliminacyjną, a ja jestem przeciwniczką takich restrykcji. Dieta ta jest pozbawiona białka i tłuszczu - organizm nie ma prawa na niej dobrze funkcjonować. Ponadto problemem jest także bardzo niska kaloryczność tych diet - zazwyczaj poniżej poziomu podstawowej przemiany materii.
Osobiście jestem zwolenniczką diet zbilansowanych, zawierających pełne spektrum składników potrzebnych do prawidłowego funkcojnowania.
Wszystkie restrykcyjne diety muszą być prowadzone pod odpowiednią kontrolą lekarską lub dietetyka. Każdy z nas jest inny i nie zawsze dieta, która jest dobra dla jednej osoby będzie taka dla innej.
Pozdrawiam!
Witam, jestem zdania, że dietę należy stworzyć, w ten sposób, aby zawierała wszystkie składniki odżywcze, a także była dostosowana do stanu zdrowia i predyspozycji metabolicznych. Bardzo rozważnie należy posługiwać się wszelkimi zaleceniami odbiegającymi od diety zbilansowanej. Praktycznie w każdej jednostce chorobowej jak i diecie człowieka zdrowego udaje się uzyskać bardzo dobre rezultaty odpowiednio, indywidualnie skomponowaną dietą.
Witam serdecznie,
Dieta Pani dr Dąbrowskiej jest niewątpliwie skuteczną dietą zarówno oczyszczającą jak i odchudzającą, jednak dobrze ją stosować pod okiem Dietetyka. Często bowiem jej kaloryczność jest zbyt niska, w następstwie czego występuje efekt jojo po zaprzestaniu diety.
Pozdrawiam, Anna Lisiak, Dobry Dietetyk
Witam serdecznie, jest to dieta składajaca się z warzyw i owoców, ale pozbawiona wielu innych składników niezbednych dla organizmu. Według mojej opinii można stosować taką dietę u osoby zdrowej, ale tylko 1-2 dni w tygodniu, natomiast u osoby chorej - może być niebezpieczna, jesli pacjent bardzo chciałby tę dietę wypróbować, to tylko za zgodą i pod kontrolą lekarza prowadzącego. Pozdrawiam serdecznie